Advert
Advert
Advert

Etkileyici Web Tasarım ile Bir Adım Önde Olun!

Günümüzde firmalar, holdingler, eğitim kurumları, dernekler, vakıflar, iller, ilçeler hatta köyler, hatta kişiler, hatta ülkelerin bile internet siteleri var.

Etkileyici Web Tasarım ile Bir Adım Önde Olun!
Etkileyici Web Tasarım ile Bir Adım Önde Olun! Murat

Bu internet sitelerinin bir kısmı salt tanıtım amaçlı olsa da önemli bir kısmı ticari amaçlıdır. Günümüzde pek çok ticari faaliyet sanal dünyada sürmektedir. Hemen hemen tüm firmalar internet sitesi üzerinden sipariş almakta, randevu vermekte, satış yapmaktadır. Üstelik, ülkemizde her ticari faaliyet yapan firmanın internet sitesine sahip olma zorunluluğunu içeren yasa bile vardır.

Neredeyse firma, işletme sayısı kadar çok olan internet siteleri arasında kendi sitenizin daha çok ziyaret edilmesini sağlamak da önemli bir iş durumuna gelmiştir. İnternet sitesi kurmak isteyen şirket, öncelikle bir web tasarımı firmasıyla anlaşmalıdır.  Ustaca hazırlanmayan web tasarımı, bırakın şirketinize değer katmayı, ya da işinizi arttırmayı, zarar bile verebilir. Yapılacak web tasarımında firmanız ile ilgili ulaşım, iletişim, faaliyet alanınız, ürün ya da hizmetiniz, sipariş alımı, rezervasyon yapımı ya da randevu verilmesi, rakiplerinizden üstün yönleriniz gibi alanlar yer almalıdır. Bunun yanında web tasarım çalışmaları kapsamına dahil edilecek bir diğer çalışma da logo tasarım çalışmaları olmalıdır. Firmalar adına, adeta bir kimlik fotoğrafı gibi nitelendirilen bu yapı, mutlaka etkileyici niteliklerle donatılarak tasarlanmalı ve web sitesinde yerini almalıdır.

Tüm firmalar, hangi sektörde olurlarsa olsunlar, internet sitelerinin yanı sıra Tanıtım Filmine de ihtiyaç duyarlar. Profesyonel, konusunda uzman ekip tarafından hazırlanan tanıtım filmi, bir çok alanda işinize yarayacaktır. Tanıtım filmini internet sitenize koyabilir, televizyonlarda yayınlatabilir, sektörünüz ile ilgili oda, dernek, kamu kuruluşu gibi kurumlara gönderebilir, hedef pazarınızdaki potansiyel müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

Tanıtım filmi için hazırlanan metin de en az görseller kadar dikkat edilmesi gereken bir husustur. Hazırlanan metin, izleyenin ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri içermeli ve kayıt öncesi mutlaka şirket yönetimi tarafından kontrol edilmelidir. Bu sayede tanıtım filminden beklediğiniz geri dönüşü fazlasıyla alabilirsiniz. Elbette, filmi hazırlayacak firma konusunda en doğru seçimi yaptığınızdan da emin olmalısınız.

Şirketler, kaç kişi istihdam ederlerse etsinler mutlaka Kurumsal Kimlik kullanmak istemektedir. Uzman bir ekip tarafından doğru dizayn edilip, profesyonelce baskısı yapılmış bir Kurumsal Kimlik, bir çok işlevi olacak ve farklı alanlarda firmanıza hizmet edecektir. Kurumsal Kimlik öncelikle çalışanın işyeriyle olan bağını kuvvetlendirecek, bina ve şirket güvenliğini sağlayacak, çalışanın mesai ve bina içerisindeki hareketliliği takip edilebilir olacaktır.

Kurumsal Kimlikte öncelikle firmanızın logosu yer almalı. Firmanın internet adresi, telefonu gibi bilgilerde olmalı. Ayrıca, kimliği taşıyan personelin adı, görevi, çalıştığı birim, fotoğrafı gibi bilgiler de Kurumsal Kimlikte mutlaka olmalı. Elbette bu bilgi ve görsellerin ustaca dizayn edilmesi için de Kurumsal Kimlik profesyonel bir ekibe hazırlatılmalı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CONAX Sultangazispor’da Ayrılık !
CONAX Sultangazispor’da Ayrılık !
Robotik Kodlama ve Yazılım Eğitimi Alan Öğrenciler Projelerini Sergiledi
Robotik Kodlama ve Yazılım Eğitimi Alan Öğrenciler Projelerini Sergiledi