Advert
Advert
Advert

İnternetiniz İmef’le Güvende

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF), İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda güvenli internet eğitimi verecek.

İnternetiniz İmef’le Güvende

Ankara’daki 24 ilçede idareciler, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilere yönelik bir yıl süre ile verilecek “Güvenli İnternet Projesi” eğitimi konusunda İMEF Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa tarafından basın açıklaması yapıldı. Dr. Basa açıklamasında, “İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu olarak, internetin güvenli kullanılması konusundaki çalışmalarımız devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği proje ile, Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda güvenli internet projesi eğitimi vereceğiz.

Federasyonumuz proje sorumlusu Mehmet Akif Bulur’un öncülüğünde hazırlanan eğitim idareciler, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve öğrencilere yönelik olacak. Güvenli İnternet Projesi Eğitimi kapsamında, internet medyası, siber güvenlik, adli bilişim ve sosyal medya uzmanları tarafından seminerler, eğitimler verilecektir. Eğitimlerde siber tehditler, şifre ve kişisel bilgilerin korunması ve paylaşımı, kurumsal sistemler, toplu kullanım sağlayıcıların teknik sorumlulukları, yaygın güvenlik hataları, oyun sitelerinin ve uygulamalarının içerdiği tehditler, e-ticaret, İnternet bankacılığı ve kredi kartı kullanımı, sosyal medya, filtreleme ve virüs programları, bilgisayar ve akıllı cep telefonlarının satılması veya bir başkasına verilmesinin riskleri gibi teknik konularda detaylı bilgiler sunulacaktır.

Hukuki olarak bilişim suçu, İnternet üzerinden hakaret, İnteraktif dolandırıcılık (internet bankacılığı, kredi kartı dolandırıcılığı vb.), sanal kumar, müstehcenlik, kişisel, kurumsal ve finansal verilerin ihlali, özel hayatın gizliliği, telif hakları, internet ve sosyal medya hesapları üzerinde sahte hesap oluşturma, mesafeli sözleşmeler, öğrencilerin sosyal medya kullanımı, sosyal medyanın öğrencilerin dersleri ve psikolojileri üzerindeki etkileri konularında da detaylı bilgiler verilecektir.” Dedi.

Türk Dünyası Medya Buluşmaları ve Türk Vizyon Şarkı Yarışması etkinlikleri ile bilinen İMEF, İnternet editörlüğü, internet medyası, bilişim ve internet hukuku konularındaki çalışmaları ile de sıkça gündeme gelmişti.

 

 

HABER FOTO-SADULLAH DERVİŞOĞLU

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’ın Arakanlı Müslümanlara Yardımı 40 Milyon Lirayı Geçti
Kızılay’ın Arakanlı Müslümanlara Yardımı 40 Milyon Lirayı Geçti
Beşir Derneği Kış Yardımlarına Hız Verdi !
Beşir Derneği Kış Yardımlarına Hız Verdi !