Advert
Advert

Sevdiklerine bir çiçek sepeti hazırlayın

Çiçek bize göre genel olarak herkesin vazgeçilmezidir.Çiçekleri kim sevmez ki ? kimi insan demet halinde sever , kimi insanda saksıda kimide tüllerle süslenmiş ya da bir vazoya konulup kendisine ulaşan çiçeği sever.Herkes bi tanesini sever yani.Sevilmez mi o güzel çiçekler? Evinde saksıda çiçek besleyen kişiler daha bir sempatik gözükür göze.Onlar ile konuşur sanki karşısındaki insanmış gibi,okşar,sever,onları evladıymış gibi. Sadece saksıdaki bir çiçek diye kısıtlayamayız tabiki. Yolda giderken şehir düzenlemesinde kullanılan çiçeklerde içimize bir ferahlık katar. Şehrimizi güzelleştirir.

Sevdiklerine bir çiçek sepeti hazırlayın

Hatta bir arkadaşımın şehri olan Eskişehir çiçek konusunda baya ileri seviyede bence. Çöp kutularının içlerine, üstlerine bile çiçekler ekili . İnsanda değişik duygular uyandırıyor. Söyledim ya bazen bir hediyedir çiçek bize yüzümüze tebessüm katan. Kimi zamanda hastalandığımızda o hastane odasına ya da evimize getirilip aniden havayı değiştiiren nazik güzel şeyler. Hasta halimizi unutup bakar kalırız o güzelim çiçeklere. En iyi geçmiş olsun hediyesidir o çiçek bizlere. Bazı insanlar hediye olarak gümüş,pırlanta,altın istemez. Masamda çiçek olsun o bana yeter der. Odasında sürekl bir çiçek kokusu olsun başka birşey beklemezler belki de. Buda onların içerisindeki güzelliğinden kaynaklanır.


Çiçekler kişinin ruh güzelliğini de dışarı yansıtır aynı zamanda. Ne güzel yaratılmıştır o çiçekler. Renk renk hepsinde ayrı bir eda ayrı bir desen. Baktıkça bakası geliyor insanın. Süzdükçe süzesi… Kokladıkça koklayası içine koyası gelir. Kibarca sevin bu nadide çiçekleri. Aklınızın bir köşesinde hediye olarak hep bir çiçek dursun. Mutlu edin sevdiğiniz insanları. Hüzünlü anılarında bir demet çiçekle hüzünlerini alıp götürün. Tebessüm getirsin o mis gibi kokan çiçekler. Ne güzel anlattık hayatımızın vazgeçilmezi olan çiçekten. Adı bile ne sempatik. Kulağa ne sempatik geliyor değil mi ? Cinsi,rengi ne olursa olsun her çiçek güzeldir. Sadece bayanlara değil her insana yakışır çiçekleri sevmek, hediye edilmek. Sevdiklerinize sizde bir çiçek sepeti hazırlayın diye bu içimi ısıtan yazının sonunu getirmek istiyorum. Hadi daha ne bekliyorsun çiçeklere doğru yol alın ve sevdiğinizin yüzüne tebessüm katın. Siz de www.cicekmarket.com sitesinden online çiçek sepeti gönderebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı