Advert
Advert

Yayla Mahallesi’nden Başkan Altunay’a Sitem!

İsmini hemen hemen herkesin bildiği, evet evet tamda tahmin ettiğiniz yer; Sultangazi ilçesi Yayla mahallesi. Hani şu İstanbul’un bütün cenazelerinin gönderildiği garibanların Karaca Ahmet’i, hani şu bayramlarda kabristan ziyareti için geldiğiniz ya da trafikten gelemediğiniz veya geldikten sonra dönemediğiniz mezarlığın olduğu mahalle.

Yayla Mahallesi’nden Başkan Altunay’a Sitem!

Evet! işte o medyatik olmaya çalışan, işte şu televizyonlarda haberi çıkacağı zaman hepimize gününü, saatini, dakikasını mesajla gönderen beni mutlaka izleyin diyen başkan. 
Yahu şu iki damacana kapağı getirin buz pistinde bedava girin diyen başkan var ya işte o bizim Başkan.


Başkan bizim başkan da mahalle başkanın mahallesi mi bilmiyoruz?
Bizi arada hatırlıyor hakkını yemeyelim.
Ne zaman mı? 
Tabi ki cumadan cumaya değil, seçimden seçime. Yahu ‘başkanı nasıl bilirsiniz’ diye sorsan bizim mahalle eşrafına neyse en iyisi sormayalım!

Şimdi bizim başkan 2009’dan beri bizim başkan. Yedi senede neler yaptı. Zannetmeyin ki sayfalara sığmayacak hepsi topu başkanın dört projesi var…

1 - Saha : Toprak mı çim mi hâlâ çözemedik.. Ölçülerine bakarsak halı saha da sayılır. Ama halı yok, çim yok toprak çamur karışık, yazarken kafam karıştı neyse saha işte.
2 - Park : Mahallenin iki tarafı mezarlık, iki tarafı orman, çimen ,çayır. Sen git mahallenin çıkışına park yap kim gider niye yaptı bilinmez zaten açılışına da gelmedi.
3 - PTT : Evet 8 senenin en kral yatırımı hakkını verelim. Haziran seçimleri sıkıntılı geçince belediyemizle çok alakalı olmadığını düşündüğümüz bir yatırım. Bu arada hâlâ açılmadı eleman arıyorlarmış 
4 - İmar: Büyükşehir belediyesinin mahallemizin bir bölümüne verdiği imarı, başkanımız sağ olsun iptal edilmesi için başvuruda bulunmuş yüksek ihtimal o da iptal oldu.

Şimdi siz soracaksınız peki niye oy veriyor bu mahalle? Vermeyin arkadaş bu adam böyleyse. Soranlara söyleyin büyüklerin bir sözü var ‘’… sahibinin hatırı var’’ diye.

Reisin adı yere düşmesin diye verdik biz o oyları. Yoksa biliyoruz başkanın ‘Yayla’nın oyuna ihtiyacım yok, vermezse vermesin’ dediğini.

Bizim başkan medyatik olmaya çalıştığından teşkilattan arkadaşlara gidip sıkıntılarını sözlü olarak anlattıklarında
 bir sonuç alamıyorlar. Onlarda her hafta başkanla bir yerlerde karınlarını doyurup geliyorlar. 

Bir de teşkilat arada turlar düzenliyor. Başkan Edirneli olduğundan genelde Edirne’ye ya da Çanakkale’ye götürüyor. Biz de baktık olmuyor YAYLA ORTAK SES Platformu olarak medya üzerinden sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. 
Sayın Başkan Cahit ALTINAY mahallemize söz verip de yapmadığınız arka yol mevzunu unutmadım bir daha ki yazımda paylaşacağım.

Kaynak : YAYLA ORTAK SES Platformu

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yayla mah. sakini     2016-11-12 bu yorum çok dogru olmuş ben ilk geldiğinde cahit altunayın yatırımlarını begeniyordum ama şimdi cahit yatırım %100 ama yayla mah. için %0 bence şahşi düşüncem büyük inşaat fitrmaları arası rant ve imar iptali açık şahsi fikrim
yaylalı     2016-09-28 kim yazdıysa agzına saglık söylediklerinin %100 dogru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
Medyaya Referandum Molası
Medyaya Referandum Molası