Advert
Advert
Advert

Giresunlular Arnavutköy’de Hamsi İle Şenlenecek

Arnavutköy Giresunlular Derneği, tüm Giresunluları ve Karadenizlileri Hamsi ve Horon Şenliğine davet ediyor.

Giresunlular Arnavutköy’de Hamsi İle Şenlenecek
Advert

Arnavutköy Giresunlular Derneği ile Arnavutköy Belediyesinin ortak olarak yaptıkları 2. Hamsi ve Horon Şenliği, Arnavutköy Hasan Doğan Stadında 7 Şubat Pazar günü yapılacak. Sabah saatlerinde başlayacak şenlik saat 12’de resmen açılacak ve akşamın geç saatlerine kadar devam edecek. Kanal28 Televizyonundan naklen yayınlanacak şenliğe çok sayıda Giresunlu ve Karadenizli yanında Arnavutköy’de oturan vatandaşlarında büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal “Hamsi Yemek İçin Buluşalım Giresun’u Konuşturalım sloganı ile yola çıkan derneğimiz bu sene ikincisini düzenlediği etkinlikte bir ilke daha imza atacak olan derneğimiz gelen misafirlerine guzine üzerinde demlenmiş çay ikramında bulunacağız” dedi.

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da etkinlikte 5 ton hamsi dağıtılacağını açıklayan Dernek Başkanı Ahmet Karasakal “Programımızın sunuculuğunu her Giresunlunun çok iyi tanıdığı Musa Ada öğretmenimiz yapacak. Yöresel sanatçılarımız Erol Kaya, Kamil Yılmaz, Mehmet Duman, Aslıhan Çiçek, Hamit Çiçek, Kurtuluş Eyibil ve Baransel sahne alırken Karadeniz folklor ekibi de yöremizin en güzel oyunlarını sergileyecek” dedi.

Karasakal, Arnavutköy, Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Kayaşehir gibi yakın bölgelerde oturan hemşerilerini özellikle programa davet  etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce: Tüm Yardımlara Temmuz Ayında 100 Lira Zam Yapacağım
İnce: Tüm Yardımlara Temmuz Ayında 100 Lira Zam Yapacağım
Türk Telekom Ramazan Geleneklerini Canlandırdı
Türk Telekom Ramazan Geleneklerini Canlandırdı