Advert
Advert
Advert

Robotlardan Sumo Güreşi gösterisi

Bağcılar’da düzenlenen Kariyer Günleri Programı ilginç bir güreş müsabakasına sahne oldu. 27.Uluslararası Sumo Robot Yarışması Dünya Birincisi Başpehlivan “Sakin” ile diğer robot “Çılgın” kıyasıya kapıştı. Güreş sonucunda şampiyon “Sakin”, “Çılgın”ı yendi.

Robotlardan Sumo Güreşi gösterisi

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri’ne panelist olarak Karabük Üniversitesi Araştırma Görevlileri Yusuf Karabacak ile Süleyman Çeven konuk oldu.

Karabacak ve Çeven, kendilerini dikkatle dinleyen öğrencilere son günlerde önemli merhaleler kat eden robotik teknolojisiyle ilgili önemli bilgiler verdiler.  Slayt eşliğinde sunum yapan akademisyenler, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencilerine tek tek robot parçalarını tanıttı. Karabacak yaptığı konuşmada robotik eğitimi kapsamında robotik teknoloji ile bilime ilgi gösteren yetenekli çocuklara uygulamalı ders verdiklerini belirtti. Çeven ise, basitten karmaşık sistemlere kadar birçok elektronik devre kurulumu, mekanik sistem oluşturulması, elektronik ve mekanik sistemin bir araya getirilerek oluşturulan sistemler konusundaki bilgilerini paylaştı.

Karabacak ve Çeven daha sonra öğrencilere robot parçalarının nasıl çalıştığını uygulamalı olarak anlattı.

“HEYECAN DOLU GÜREŞ MÜSABAKASI”

Programın ilerleyen dakikalarında davetliler ilginç bir güreş müsabakasına tanık oldu. 27.Uluslararası Sumo Robot Yarışması Dünya Birincisi Başpehlivan “Sakin” ile diğer robot “Çılgın” arasında mini bir müsabaka düzenlendi. Kıyasıya geçen güreş sonucunda şampiyon “Sakin”, “Çılgın”ı tuş etmeyi başardı.

Bağcılar Belediyesi tarafından hizmete sunulan Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde her ay alanında tanınmış isimlerin katıldığı programlar düzenleniyor. Katılımcılar, öğrencilerle mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaşıyorlar.

 

Bağcılar Belediyesi Çocuklar HEYECAN robot Başpehlivan Dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naim Süleymanoğlu Bağcılar’da Anılacak
Naim Süleymanoğlu Bağcılar’da Anılacak
Derya Türkan'dan Unutulmaz Konser !
Derya Türkan'dan Unutulmaz Konser !