Advert
Advert

Başkan Altunay’dan Veren Ellere Teşekkür Ziyaretleri

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Elden Ele Yardım Merkezi"ne malzeme desteğinde bulunan hayırseverlere teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Sultangazi Belediyesi Elden Ele Yardım Merkezi’ne desteklerinden dolayı işadamlarına teşekkür eden Başkan Altunay, “Alan ile veren el arasında köprü olan merkezimiz aracılığıyla altı yılda 8 bin 497 ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdük. Hayırsever işadamlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Altunay’dan Veren Ellere Teşekkür Ziyaretleri

 Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ihtiyaç sahibi ailelere Sultangazi Belediyesi Elden Ele Yardım Merkezi aracığıyla yardımda bulunan hayırsever işadamlarına ziyaretlerde bulunuyor. Ziyaretlerde  yardım desteğinde bulunan  hayırseverlere teşekkür eden Başkan Altunay, 6 yıldır hizmet veren merkez aracılığıyla 8 bin 497 ihtiyaç sahibine ulaşıldığını söyledi.

Elden Ele Yardım Merkezi’nin ilçede alan el ile veren el arasında köprü olmayı sürdürdüğünü kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi:

“Sosyal belediyecilik çalışmalarımızın önemli halkalarından biri olan ‘Elden Ele Yardım Merkezi’miz ile hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuruyoruz. Bu merkez aracılığıyla gıda, giysi, temizlik malzemeleri, kırtasiye, medikal malzemeler gibi temel ihtiyaç malzemeleri ile ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Zorlukları, darlıkları beraber aşmak; güçlükleri hep beraber yenmek için Elden Ele Yardım Merkezimiz aracılığıyla büyük bir gönül seferberliği yürütüyoruz. Hayırseverlerimizin katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek için çalışıyoruz.”

İlçede faaliyet gösteren hayırsever işadamları da Başkan Altunay’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, Elden Ele Yardım Merkezi’ne desteklerini sürdüreceklerini söylediler.

ELDEN ELE YARDIM MERKEZİ

Elden Ele Yardım Merkezi’ne başvurmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler,  Sultangazi Belediyesi “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü”ne taleplerini iletiyor. Müdürlük bünyesindeki gezici ekiplerce yapılan tespitler sonucunda ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım kartları veriliyor. Sosyal yardım kartlarına periyodik aralıklarla ailelerin ihtiyaç durumları göz önüne alınarak krediler yükleniyor.  Elden Ele Yardım Merkezi’ne hayırseverlerin katkılarıyla gelen mağaza ürünleri barkotlanarak; piyasa değeri göz önüne alınarak kredilendiriliyor.

Elden Ele Yardım Merkezi’nde ihtiyaç sahibi aileler, istedikleri ürünleri bir mağazadan alışveriş yapar gibi kredileriyle seçip alabiliyorlar. Her aile kredisi ölçüsünde giyim, mutfak araç gereçleri vb. birçok ürünü Elden Ele Yardım Merkezi’nden giderebiliyor.

Elden Ele Yardım Merkezi’nde mevsimlere göre yenilenen ürünlerle ihtiyaç sahibi ailelerin yüzleri gülüyor. Okulların  yeni eğitim dönemlerinde ve bayram günlerinde çocuklara özel ürünler dağıtılıyor.

 

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Sultangazi Belediyesi Elden Ele Yardım Merkezi Hayırseverler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı