Advert
Advert
Advert

Toprak Ana Gibi Cömert Kadınlar Emeği Toprağa Yansıttı

AK Parti Sultangazi İlçe Kadın Kolları “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında gerçekleştirdiği "Var oluş Sebebi Kadın" temalı etkinliğinde bir araya geldi.

Toprak Ana Gibi Cömert Kadınlar Emeği Toprağa Yansıttı

Tarihin her sahnesinde ve varolan her önemli adımda kadın vardır. "Havva' dan bu yana “benzetmelerine temsil olan, hayatın varoluş sebebidir kadın. Kah şifa dağıtan kah ilim öğreten olmuştur kadın.  Medeniyetleri şekillendirmiş ileri sevile yelere taşımış, yönetmiş ve yönetecek nesilleri var etmiştir kadın.

Zamana ve çağa göre hayatın her evresinde bir izi olan kadınlarımız aşını veren tarlayı, yemeği pişirecek çanağını, milleti var eden evladı aileyi şekillendirmiştir.

 Ve bu dönemde de siyasetteki varlığı ile ülke bekasını şekillendirmeye talip olmuştur. Kadınlarımız daha güzel yarınlar adına, toprak ana gibi vefalı ve bereketli emekle özenle çalışmış ve çalışmaya devam edecektir.

 Bu münasebetle;  8 Mart Dünya Emekci Kadınlar günü kapsamında Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanımız Nurcan Öztürkmen başkanlığında "Var oluş Sebebi Kadın" temalı etkinliğinde bir araya gelmiştir.

Alanında uzman olan Çömlek ustası Mehmet Yılanlı’nın ilçe teşkilatımızı çömlek atölyesinde ağırladığı bu günde toprak ve varoluş adına iştişareler yapıldı. Verilen eğitimin ardından hanımlarımız kendilerine sunulan saf toprağa şekil vererek emeğin, sevginin ve hayatın güzeliklerini toprağa yansıttılar. Kadın emeğine kadına saygı duyulan pozitif bir dünya adına hayata şekil vermeye devam eden bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Kutlu olsun..

        Nurcan Öztürkmen

Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naim Süleymanoğlu Bağcılar’da Anılacak
Naim Süleymanoğlu Bağcılar’da Anılacak
Derya Türkan'dan Unutulmaz Konser !
Derya Türkan'dan Unutulmaz Konser !