Advert
Advert

Ak Kadınlar Milli Şairimiz ‘İ Mezarı Başında Andı

AK Parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları, İstiklal Marşı TBMM’de kabulünün 95 yıldönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u mezarı başında andı.

Ak Kadınlar Milli Şairimiz ‘İ Mezarı Başında Andı

Mehmet Akif Ersoy’un Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarı başında Yasin-i Şerif okuyan AK Parti Gaziosmanpaşa Kadım Kolları Başkanı yönetimi, Edirnekapı Şehitliği’nde şehit mezarlarını da ziyaret etti.

Ak parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları Başkanı Zeynep Vurmaz Yiğit, Ziyaret sonrası yapılan açıklamada şu cümleler kaydedildi:

"İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yılını kutladığımız bu günde, ulusal bağımsızlığın kazanılmasında oynadığı büyük rolün yanı sıra bizlere bir vatan marşı armağan etmiş büyük üstat Mehmet Akif Ersoy'u anmaktan onur duyuyoruz.

Kuşkusuz istiklal ve bağımsızlık, tarih boyunca milletimizin en büyük fazilet ve erdemlerinden olmuştur. Bizim milli marşımızı dünyadaki diğer milletlerin marşlarından ayıran en önemli nokta budur. Milli Marşımızın adının ‘İstiklal Marşı’ olması, milletimizin ortak vicdanı ve en önemli karakteridir. Mehmet Akif, İstiklal Marşı’na ‘Korkma’ diye başlarken aynı zamanda Türk milletinin ezelden ebede uzanan tarihi, kültürü, maneviyatı, ruh ve gönül birlikteliğiyle her türlü engeli aşacak güce sahip olduğunu belirtmiştir.


Mehmet Akif, geçmişiyle bütünleşen, onu asla reddetmeyen, reddedilmesine izin vermeyen bir aydındı. Fakat aydınlık yarınlara inanmak da, onun için en az geçmişine bağlı olmak kadar önemliydi.

Mehmet Akif, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" derken belki de eserini “çok fazla dini vurgu içeriyor” diye değiştirmek isteyenler olacağını, ülkenin değerleri ile oynamak isteyenlerin her an buna hazır olduklarını hissetmişti. Dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
Medyaya Referandum Molası
Medyaya Referandum Molası