Advert
Advert
Advert

Ekonomiye dair tüm çalışmaları MYK VE MKYK’da gündeme getiriyoruz

AK Parti Ekonomi işleri Başkanlığı, ekonomi alanındaki gelişmeleri ve başkanlık bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetleri içeren aylık bülten hazırladı.

Ekonomiye dair tüm çalışmaları MYK VE MKYK’da gündeme getiriyoruz

AK Parti’nin ekonomi alanındaki çalışmaları, politikaları, hedeflerin yanı sıra ekonomi başkanlığının yapmış olduğu faaliyetleri içeren bültenlerin Mart sayısı tamamlandı.

2016 Bütçe Özel sayısında, Türkiye’nin iki seçime rağmen bütçede genel dengenin sağlandığı, sürdürülecek maliye politikası hedefleri doğrultusunda hazırlanan bütçe ile ekonomik istikrarın desteklendiği, büyüme potansiyelinin yukarı çekildiği, yurt içi tasarrufların artırılarak, cari açık kontrol  altında tutulması ve fiyat istikrarına yardımcı olunacağı vurgulandı.

AK Parti ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr.M.Mehdi Eker, bütçe kaynaklarının artık faize değil, vatandaşa hizmet olarak sağlandığını belirterek, 2016 yılı bütçesinde en büyük payın eğitime, ardından vatandaşın sağlığı için ayrıldığını söyledi.  Eker, ayrıca Türkiye’nin havaalanları, köprüler, otoyol projeleri  ve tüneller, yüksek hızlı trenler, limanlar ve savunma sanayi yatırımlarından oluşan toplam 140 Milyar Dolar tutarında, 21 adet Mega Proje’sini de hayata geçirildiğini belirtti.

Ekonomi İşleri Başkanlığı’nın Mart ayı faaliyet bülteninde ise, Başkanlık bünyesinde yapılan çalışmalara dair haberler yer aldı. AK Parti’nin ekonomik politikaları, reel sektörün durumu, sahada konuşulanların önemi, vatandaşların sorun ve beklentilerinin öneminde değinen Ekonomi İşleri Başkanı Mehdi Eker, ekonominin geniş toplum kesimlerini ve hayatın tüm alanlarını ilgilendirdiğini belirterek, “Her konuyu masaya yatırıp önerileri geliştiriyor ve  Başkanlığımız aracılığıyla MYK ve MKYK’da gündeme getiriyoruz” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
43 Yaşında Sonra Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Yüzde 5'e Düşüyor
43 Yaşında Sonra Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Yüzde 5'e Düşüyor
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa !
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa !