Advert
Advert

Cengiz Sultangazi Bayram Havası Yaşayacak

Sultangazispor Kulübü Başkanı Osman Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri, kulüp lokalinde düzenlenen kahvaltılı programda yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sezonu değerlendiren başkan Cengiz, Play Offta önemli olan bizim ne yapacağımız, rakibin kim olacağıyla çok fazla ilgilenmiyoruz’ dedi.

Cengiz Sultangazi Bayram Havası Yaşayacak

Kahvaltıya Sultangazispor Kulübü Başkanı Osman Cengiz, Başkan Vekili ve Mali İşlerden Sorumlu Osman Derdiyok, Başkan Yardımcısı Azmi Göktaş ve Sportif Direktör Güray Örs ile ilçede faaliyet gösteren basın mensupları katıldı.

Kulüp lokalinde düzenlenen kahvaltılı programda sezonu değerlendirenBaşkan Osman Cengiz, Konuşmasına davetlerine icabet eden basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Cengiz, kongre sonrasında aynı ekiple yollarına devam ettiklerini teknik ekibin verdiği rapor doğrultusunda takımın omurgasını koruduklarını belirtti. İlk yarı bitiminde istedikleri sıralamada olmadıklarını ama uzakta olmadıklarını belirten Cengiz, ‘Bazı sıkıntıların olduğunu gördük ve tedbir almak için çalışmalara başladık. Devre arasında takımda eksik görülen yerlere takviyeler yaparak, yedek kulübemizi de güçlendirecek transferler yaptık. İlk maçımızda da özellikle hakem hataları ve şansızlıklar yaşadığımız bir karşılaşmanın ardından devam ettik ama takımda bir uyum sorununun olduğunu da ileriki maçlarda gözlemledik. Özellikle teknik ekiple futbolcular arasında doğru iletişimin olmadığını tespit ettik’ diyen Cengiz bu uyumu sağlam içinmücadele ettiklerini ama sonucun değişmediğini gördüklerini ve Memduh Fidan’la yollarını ayırdıklarını belirtti. Sonrasında da geçmişte kulübe emeği geçen Erdoğan Yılmaz ile anlaşarak yola devam ettik dedi.

Bu değişikliğin ardında galibiyet serisini yakaladık. Tabi şansımızda yaver gitti rakiplerimiz puan kaybettiler ve son 3. Haftaya bir maç eksikle 1 puan önde olarak liderlik koltuğunda girdik. İnşallah son 3 maçımızın en az ikisini kazanarak grubumuzdan şampiyon olarak çıkacağız.

Şampiyonluktan sonrada 11. ve 12. grubun şampiyonu üçüncü lig için mücadele edecekler. 12. Grubun şampiyonu da Kocaelispor görünüyor.  Kocaelini yenersek üçüncü lige çıkıyoruz, yenilirsek  9. ve 10. Grubun şampiyonlarının oynayacakları maçın mağlubuyla oynayacağız ve galip gelen 3. Lige çıkacak.

Arkadaşlar biz bu ligin en iyi takımlarından birisiyiz. BAL Ligini yakından takip ediyoruz bu kadar iyi futbolcunun bir arada oynadığı başka takım göremedim. Başarılı futbolcu çok ama bizim takımın tamamında kalite var, bu kalite başka takımlarda yok. Yani bu takım isterse Kocaelispor’u da yener çıkacak başka takımları da yener. Biz buna canı gönülden inanıyoruz.  Önemli olan bizim ne yapacağımız rakibin kim olacağıyla çok fazla ilgilenmiyoruz. Bizim takımımız final maçlarını seviyor ve iyi oynuyor.

Buraya gelmek kolay olmadı BAL Ligi takımını yönetmek zor iş. Dört yıldır bu kulübün başkanıyım ve yönetimimizde aynı ve BAL Liginde oynuyoruz. Bu duruma gelmemizi sağlayan önce icra kurulu üyelerine teşekkür ederim. Çok büyük emek sarf ettiler. Yönetim kurulu üyelerimizin yüzde doksan dokuzu üzerlerine düşen maddi yükümlülüğü yerine getirdiler. Onlara da teşekkür ediyorum.

Siz basın mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Yazılarınızla bizleri destekliyor ve Sultangazisporlu olma bilincini aşılıyorsunuz.

İlk yarıda ne kadar sorun yaşadıksa da taraftar grubumuzun yani taraftarlar derneğimiz ile ikinci yarıda sorunlarımızı giderdik. Taraftarımız doksan dakika takımımıza en büyük desteği verdiler.

Protokol kısmına gelen aileler, esnaf, işadamları tribünlerimiz için güzel bir görüntü ve renk katıyorlar. Ayrıca onlara da teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki son maçlarımızda Sultangazi bir bayram havası yaşayacak, bizlerde elimizden geleni yapacağız.

Bakıyoruz ilçemizin esnafı ve halkımız binalarının önüne bayraklar asmaya başladılar. Bundan sonra bunların artacağına inanıyorum ve bayraklarımızla ilçemizi süsleyen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Bunun bir motivasyon olduğuna ve Sultangazimizi birleştirdiğine inanıyorum.

Tabi belediye başkanımız çok ciddi şekilde destek veriyor. Kaymakamımız futbolu sevmese de desteklerini esirgemiyor.

İlçemizde Cebeci Spor Kompleksimiz var Büyük Şehir Belediyesine ait ufak tefek sıkıntılar yaşasak ta biz burayı ciddi bir şekilde kullanıyoruz. Bu yıl alt yapımız da  bu kompleksi kullanmasıyla başarıya ulaştı. Bu tesisisin büyük katkıları olduğuna inanıyorum.

Bu tesisin Sultangazispor’a ait olması gerekiyor, ama ilçemizin takımlarının da sahası yok birlikte kullanıyoruz. Bununla ilgili sıkıntımız yok. Ama ilçe dışında tesisi kullananlar için sıkıntılarımız var. Çalışmalarımızın aksamasına neden oluyor. İlçemizin bir kompleksidir ve ilçemiz tarafından kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

Takımımız 3. Lige çıkarsa burada yeni bir düzenleme yapılacak bunun sözünü belediye başkanımız verdi. Stad bu haliyle yetersiz kalacaktır. Bu imkanları bize sunan büyük şehir belediyemize de teşekkür etmemiz lazım.

Bize yönetim ve icra dışında katkı sunan işadamlarımız da var. Gittiğimizde bizleri boş çevirmeyen, hatta bize niye uğramıyorsunuz diyen arkadaşlarımıza da yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum.

Sahada yüreklerini ortaya koyan futbolcularımız var, inandılar, mücadele ettiler. İnşallah bu aslam yürekli kardeşlerimizle birlikte 3. Lige çıkacağız.

Evet çok önemli bir konu bir tesis sorunumuz var. Şu zaman yapılacak, şuna yetişecek dedik. Bunları aldığımız bilgiler doğrultusunda sizlere sunmuştuk.  Geldiğimiz noktada tesisimizin kaba inşaatı bitti. Şu anda ince dediğimiz işleri yapılıyor. Tesis kapalı bir halı saha ama standartları yüksek bir halı saha. Yanında da 3 katlı her katı 200 metre kare olan bir kulüp binamız yapılıyor. İnşallah tesisimiz bittiğinde Sultangazisporumuzun bir dikili ağacı olacak.

Konuşmamın başında demiştim BAL Liginde oynayan bir kulübü yönetmek zor bir iş. Hiçbir geliri olmayan bir kulüp olarak 4 yılda 4 milyon gibi bir bütçe oluşturduk. Bu bütçelerle mücadele edebiliyorsunuz. Hemen her grupta bir iki tane il takımı var ve bu takımların bazıları profesyonel liglerde oynamış takımlar. Bizde her yıl şampiyonluğa gidecek takımlar kurduk’ diyen Cengiz geçmiş dönemlerde kulüpte başkanlıkve yöneticilik yapmış olanlara da teşekkürlerini iletti.

Başkan vekili ve Mali İşler Sorumlusu Osman Derdiyok kulübün mali durumu hakkında bilgi verdi.

Kulübümüzün mali sıkıntısı yok. Biz 3 yıldır mali programlamayı şöyle yapıyoruz. Futbolcularımıza anlaştığımız ücretin üçte ikisini peşin veriyoruz. Geri kalanı da maç başı olarak ödüyoruz.Şu anda hiçbir futbolcumuzun bizden alacağı yoktur. Yani şu anda malzemeciye son alınan malzemelerden dolayı 3-4 bin lira borcumuzun dışında kimseye borcumuz yoktur.

Sezon başında şampiyonluk primi olarak 250 bin lira prim kararlaştırmıştık. Bunun da kaynağı hazır.

Bize iki yıldır mali açıdan büyük destek veren, geçen yıl OSES Çiğ köfte Osman Yaşar kardeşimizin ana sponsorluğunda, bu yılda SUMDER Yapı AŞ  ana sponsorluğumuzu üstlendi. Ben her iki sponsorumuza da teşekkürlerimi iletiyorum.

Evet, BAL Liginde olan bir takımı yönetmek zor. Ama gönüller bir olunca aynı hedefe kilitlenince zoru kolay kılmak mümkün. Biz hiç küçük düşünmedik. Hep hedefimizi şampiyonluk olarak belirledik ve bu yolda elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık.Sultangazisporicra üyesi ve Başkan Yardımcısı Azmi Göktaş, Sultangazinin büyük bir camia olduğunu söyleyerek şampiyonluğa yükseleceklerini söyledi ve Kocaelispor’u yeneceklerini ve ikinci maça bırakmayacaklarını ifade etti.

Sultangazispor Kulübü İcra Üyesi ve Takımın Sportif Direktörü Güray Örs, sezon başından beri şampiyon olacaklarına inandıklarını ve gün itibariyle şampiyonluğa en yakın ve avantajtı takımın Sultangazispor olduğunu söyledi. Play Offlarda Kocaelispor’u yenebilecek güçte olduklarını söyleyen Örs,’ Kocaeli olmasa bile İnşallah ikinci maçı alıp 3. Lige çıkacağımıza inanıyorum’ dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı