Advert
Advert

Türk Polis Teşkilatı Dünyada Saygın Bir Yer Edindi

Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Yıldönümü Bağcılar’da düzenlenen programla kutlandı. Emniyet mensupları ile ailelerinin ve şehit yakınlarının katıldığı programda davetlilere karanfil dağıtıldı.

Türk Polis Teşkilatı Dünyada Saygın Bir Yer Edindi

Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş yıldönümü Bağcılar’da düzenlenen bir programla kutlandı. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen program Çınar Camii İmam Hatibi Yavuz Adnan’ın Kur’an tilavetiyle başladı. Programda bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, Türk Polis Teşkilatı’nın 1845 yılından bu yana ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak, halkın huzur, güvenlik ve can emniyetini sağlamak amacıyla öz veriyle hizmet verdiğini söyledi. Polis Teşkilatı’nın 21. yüzyılın gelişmelerine göre kendisini yenilediğini ifade eden Şirin, “Polis Teşkilatımız, çağdaş teknolojiye hâkim nitelikli personelleriyle dünyada saygın bir yer edinmiştir.” şeklinde konuştu.  “ALLAH (C.C.) BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMESİN”

İlçe Emniyet Müdürü Erden Bursalı da konuşmasında 171 yıl boyunca polislerin şan ve şerefle göğüsünü siper ederek vazifesini yerine getirdiğini anlattı. Her zaman olduğu gibi adaleti ve iyiliği temsil etmeye devam ettiklerinin altını çizen Bursalı, “Hepimizin dayanışma, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönem geçiriyoruz. Allah (c.c.), birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Görevlerini yaparken şehit düşen meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.” şeklinde konuştu.

Programın ilerleyen anlarında Emniyet Müdürü Erden Bursalı, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula polislerle aileleri ve şehit yakınlarına karanfil dağıttı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı