Advert
Advert

Sultangazi’den, Suriye’ye Yardım Tırı !

Sultangazi Belediyesi ile Beşir Derneği’nin iş birliği ile yapılan Suriye’ye Yardım Tırı Sultangazi Merkez Camii önünden dualar eşliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmak üzere yolcu edildi.

Sultangazi’den, Suriye’ye Yardım Tırı !

Sultangazi Belediyesi ve Beşir Derneği’nin yapmış olduğu iş birliği ile toplanan bir tır dolusu erzak giysi çocuk eşyası vb. gibi araç gereçler Suriye’de iç savaş yüzünden Türkiye sınırına sığınan Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere bugün yapılan tören ile birlikte yola çıktı.

Sultangazi Merkez Camii önünde yapılan programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Şanlı, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri, Beşir Derneği Üyeleri ve çok sayıda Sultangazi’li vatandaş katıldı.

Yardım Tırı yola çıkmadan önce kısa bir konuşma gerçekleştiren Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Şanlı konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “ Sultangazi Belediye Başkanımız Cahit Altunay’ın önemli katkıları ile sınıra göndermek üzere toplamış olduğumuz bu araç ve gereçleri temin eden ve temin edilmesinde yardımcı olan herkesten Allah razı olsun. Bu tür yardımları İstanbul’un her ilçesinde gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay sözlerine Suriye’de devam etmekte olan savaşın bir an önce son bulması temennisiyle başladı. Altunay konuşmasının devamında “Mekke’den Medine’ye hicret eden Müslümanları Medine’de Ensar kardeşlerimiz nasıl karşıladılar ise bizlerde Suriye’li kardeşlerimizi Ensar gibi karşıladık ve karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

Toplanan yardım Tır ile birlikte yapılan dualarla birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaşmak üzere yola çıktı.

 

Sultangazi Suriye Yardım Tır Beşir Derneği Erzak Kilis Sınır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
Medyaya Referandum Molası
Medyaya Referandum Molası