Advert
Advert

Abdülhamid Ve Gazi Osman Paşa Sempozyumu’ Sona Erdi

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Osmanlının Son Nefesi II. Abdülhamid ve Gazi Osman Paşa Sempozyumu’ sona erdi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "O dönemde II. Abdülhamid Han'a yapılanlar şimdilerde Cumhurbaşkanımıza yapılmaya çalışılıyor" dedi.

Abdülhamid Ve Gazi Osman Paşa Sempozyumu’ Sona Erdi

Osmanlı’nın son dönemlerinde izlediği siyasetle, tarihte büyük bir iz bırakan II. Abdülhamid Han ve Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa’nın tarihi mirasının yaşatılması amacıyla Gaziosmanpaşa GOPARK Salonda gerçekleştirilen ‘Uluslararası Osmanlı’nın Son Nefesi II. Abdülhamid ve Gazi Osman Paşa Sempozyumu’ sona erdi. Yoğun bir katılımın olduğu sempozyumda Prof. Dr. Bekir Karlığa, Prof. Dr. İdris Bostan, Prof. Dr. Sami Şener, Prof. Dr. Tufan Buzpınar’ın gerçekleştirdiği sempozyum değerlendirme oturumunun ardından Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, konuşmacılara plaket takdim etti. İki gün sempozyumun kapanış konuşmasını Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta yaptı.

“SEMPOZYUMA EV SAHİPLİĞİNDEN DOLAYI DEĞİL, İÇİNDE YER ALDIĞIMDAN DOLAYI DUYGULANDIM”

Başkan Usta konuşmasına,  “Konusunda uzman deneyimli hocalarımızın basına da ilk kez sunulan bilgi ve belgelerinin burada yayınlanmasına izin vermelerinin keyfini yaşadık. Bu anlamda böyle bir programa ev sahipliği yaptığım için değil, böyle bir programın içinde yer aldığım için çok duygulandım” sözleriyle başladı.

 

“II. ABDÜLHAMİD HAN’A YAPILAN BUGÜN DE CUMHURBAŞKANIMIZA YAPILIYOR”

II. Abdülhamid Han’ yapılanların bir benzerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılmaya çalışıldığını söyleyen Başkan Usta, “Biz bugün Türkiye’de II. Abdülhamid döneminden pek farklı bir şey yaşamıyoruz. O gün Abdülhamid Han’a ne yapıldıysa, bugün ülkemizin Cumhurbaşkanına da aynı şeyler yapılıyor. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza saygılarımı gönderiyorum, iyi ki de varsınız diyorum. Bu programı Cumhurbaşkanımızla beraber yapmayı düşünmüştük, inşallah bir dahaki programı onunla beraber yaparız. Çünkü onun özelliklerini aynen yansıttığını hepimiz müşahede etmiş olduk” diye konuştu.

İki gün boyunca vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen II. Abdülhamid Han ve Gazi Osman Paşa Sempozyumu’nda yapılan sunumlar kitaplaştırılarak vatandaşların beğenisine sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı