Advert
Advert

Sultangazi’de Ramazan Akşamları !

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. “Dünya Müslümanları Sultangazi”de projesi kapsamında Makedonya ve Mali’den gelen misafirler, Sultangazililerle birlikte Ramazan coşkusuna ortak oldu. Sultangazi Kent Konseyi ile Sivas ve Siirt hemşehri dernekleri de bu ülkelerden gelen misafirleri yalnız bırakmadı. Ramazan etkinlikleri kapsamında Şair-yazar Hikmet Anıl Öztekin, Bosna Hersek’in tanınmış isimlerinden Zeyd Şoto ile Makedonya’nın tanınmış sanatçısı Mesut Kurtiş ve Güneydoğu Anadolu’nun sevilen gruplarından Grup Tillo sahne aldı.

Sultangazi’de Ramazan Akşamları !

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Sultangazi  Meydanı’nda düzenlenen,  “Dünya Müslümanları Sultangazi’de” projesi kapsamında Makedonya ve Mali’den gelen misafirler, Sultangazililerle birlikte Ramazan coşkusuna ortak oldu. Bu etkinlikte, Sultangazi Kent Konseyi ile Sivas ve Siirt hemşehri dernekleri de bu ülkelerden gelen misafirleri yalnız bırakmadı.

İftarın ardından 15 Müslüman ülkenin öğrencileri, açtıkları stantlarda kendi kültürlerini yansıtan ürünlerini satışa sundu. Makedonya ve Mali’den gelen sanatçılar da etkinlik kapsamında sahne aldı.

Atatürk Bulvarı üzerindeki etkinlik alanında ise Şair-yazar Hikmet Anıl Öztekin şiir dinletisi sundu. Sultangazililer, şairin şiirlerini hep ağızdan okuma fırsatı yakaladı. Ramazan etkinliklerinin diğer konuk sanatçıları ise Bosna Hersek’in tanınmış isimlerinden Zeyd Şoto ile Makedonya’nın tanınmış sanatçısı Mesut Kurtiş ve Güneydoğu Anadolu’nun sevilen gruplarından Grup Tillo oldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı