Advert
Advert
Advert

Sultangazi’li Bayburt’lular İftarda Buluştu !

Sultangazi Bayburtlular Derneği, Sultangazi Belediyesi’nin yan tarafından kurulan iftar çadırında düzenlediği iftar programı ile hemşerilerini bir araya topladı.

Sultangazi’li Bayburt’lular İftarda Buluştu !
Advert

Sultangazi Belediyesi’nin yan tarafında kurulan iftar çadırında her gün bir dernek düzenlediği iftar programı ile hemşerilerini bir araya toplayarak birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açıyorlar. Dün akşam iftar programının sahibi Sultangazi Bayburtlular Derneği oldu.

Bayburtluların yoğun ilgi gösterdiği iftar programına Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger ve Mustafa Birinci, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, MHP Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Cebeci Ülkü Ocakları Başkanı Adem Yıldız, STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Bayburtlu iş adamları katılım sağladı.

İftar programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 
Sultangazi Bayburtlular Dernek Başkanı Ercan Saymaz yaptığı konuşmasında Müslüman ülkelerden gelen kardeşlerimizle bu güzel gönül sofrasında buluşmaktan ziyadesiyle mutluyuz. Türkiye’mizin terörle mücadele konusundaki hassasiyet ve mücadelesini destekliyoruz dedi.

Saymaz “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları, STK’larımızın kıymetli temsilcileri, değerli misafirlerimiz, değerli basın mensupları. Sultangazi Belediyesinin öncülüğünde Sultangazi Bayburtlular Derneği olarak düzenlediğimiz iftar programına hoş geldiniz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayında Müslüman ülkelerden gelen kardeşlerimizle bu güzel gönül sofrasında buluşmaktan ziyadesiyle mutluyuz.

Anadolu’nun bağrı Bayburt’tan mazlum coğrafyamıza, Müslüman kardeşlerimize selamlarımızı iletiyor, acılarını paylaşıyoruz. Bu Ramazan ayının Müslümanların kurtuluşuna, tüm insanlığın kardeşliğine vesile olmasını temenni ediyor, Türkiye’mizin terörle mücadele konusundaki hassasiyet ve mücadelesini destekliyor, bu vatan için göğsünü siper etmiş gözünü kırpmadan canını feda etmiş aziz şehitlerimize rahmet, gazilerimize sıhhatler diliyorum. Tüm misafirlerimizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum ”dedi.Protokol Krizi !
Sultangazi Bayburtlular Derneği’nin iftar programının son dakikalarında Dernek Başkanı Ercan Saymaz, teşekkür amacı ile Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a bir plaket takdim edecekti. Ancak il dışında olduğu için programa katılamayan Altunay’ın yerine plaket Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger’e verildi.

Plaketin takdiminin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi için diğer protokol de sahneye düz bir hitap ile davet edildi. Sahneye çıkan Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan bu duruma tepki göstererek mikrofonu alarak şu ifadeleri kullandı, “Bu yemeğin sahibi kim gerçekten çok merak ediyorum. Dün katılmış olduğumuz Siirtliler Derneği’nin iftar yemeğinde de aynı durumla karşı karşıya kaldı. Protokolün nasıl çağrılacağından bir haberiz. Bizler halkın temsilcileriyiz. Yoksa bu yemeğin sahibi Belediye mi?” diyerek sitem etti.

Konuşmasının ardından Dernek Başkanı Ercan Saymaz’ın yanına geçmek isteyen Aydoğan’a, Fevzi Dülger müdahale edince Aydoğan’da, Fevzi Dülger’i kolundan tutarak kenara atmaya çalıştı. Ancak Mustafa Birinci’nin araya girmesi ile yer krizi çözüldü ve program fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Sultangazi Bayburt Bayburtlular İftar Ramazan Sultangazi Bayburtlular Derneği Ercan Saymaz SP MHP AKP Protokol Krizi İftar Yemeği Fevzi Dülger Hüseyin Aydoğan Yusuf Özel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa bayansal     2016-06-16 çekilen toplu fotoğraf neden yok ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de