Advert
Advert
Advert

Sultangazi Belediyesi, Mehmet Akif'in Doğduğu Şehirde İftar Verdi

Sultangazi Belediyesi, Kosova'da verdiği iftarda binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu. İftara yerel halkın yanısıra NATO bünyesinde Kosova'da görev yapan Türk askerleri de katıldı.

Sultangazi Belediyesi, Mehmet Akif'in Doğduğu Şehirde İftar Verdi

Sultangazi Belediyesi, ilçede dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan Müslümanları aynı sofrada buluştururken, gönül köprüsünü Balkanlara uzattı. Sultangazi Belediyesi, Bulgaristan ve Makedonya’nın ardından Kosova’da da iftar ve gönül sofrası açtı.

Kosova'nın Prizren şehrindeki Osmanlı yapıtı Bayraklı Cami avlusunda verilen iftara yaklaşık 2 bin kişi katıldı. İftarda Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve eşi İlknur Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Federasyon Başkanı Recep Varol, Prizren Başimam Ali Vezaji, NATO bünyesinde Kosova'da görev yapan Türk askerleri de yer aldı.
"MEHMET AKİF'İN DOĞDUĞU ŞEHİRDEYİZ”

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un doğduğu şehirde iftar verdiklerini belirten Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Evlad-ı Fatihan'ın yerindeyiz. Güzel bir şehirdeyiz. Mehmet Akif'in doğduğu, büyüdüğü bir şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz " dedi.
Konuşmasında Ramazan ayının manevi iklimine dikkat çeken Başkan Altunay, birlikteliğe ve paylaşmanın önemini vurgu yaptı. Başkan Altunay, “Aynı gönül dünyasında beraber olduğumuz kardeşlerimizle bir aradayız. Mehmet Akif'in doğup büyüdüğü bu coğrafyada yaşayan halk, bizimle yakından ilgilendi. Bizde dost ve kardeşlik elimizi uzatarak Ramazan ayının coşkusunu birlikte paylaşıyoruz” diye konuştu.

Başkan Altunay konuşmasında kültürün gelecek nesillere aktarılması için idarecilere büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü  ifade etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziosmanpaşa’da Çevre Elçisi Öğrenciler Doğayı Korumak İçin Bez Çanta Dağıttı
Gaziosmanpaşa’da Çevre Elçisi Öğrenciler Doğayı Korumak İçin Bez Çanta Dağıttı
Halkoyunlarının Geleceği Sarıyer'de Konuşuldu
Halkoyunlarının Geleceği Sarıyer'de Konuşuldu