Advert
Advert

HAK-EV’de Gelenek Bozulmadı !

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV), bu bayramda geleneği bozmayarak Ramazan Bayramı’nın 1. Günü vakıf binasında bir araya gelerek, bayramlaşma programı düzenledi.

HAK-EV’de Gelenek Bozulmadı !

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAK-EV), her bayramda olduğu gibi bu bayramda vakıf binasında bir araya gelerek bayramın birinci gününde hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde bayramı coşkulu bir şekilde kutladılar.

Erzurum’un Horasan ilçesinden İstanbul’a göç eden Cibo Aşireti üyelerinin 2012 yılında kurduğu Hasan-Ali Kültür Eğitim Vakfı (HAKEV) bu Ramazan Bayramın’da da geleneği bozmadı. Cibo aşireti üyeleri Bayramlaşma töreni HAKEV’in Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Vakıf binasında gerçekleşti. Cibo aşireti arasında birlik ve beraberliği sağlamak, İstanbul’da örf ve adetlerini yaşatmak için kurulan Hasan-Ali Kültür Eğitim Vakfı’nın (HAKEV) bayramlaşma törenine aşiret üyelerinin yoğun katılımı oldu.

Bayramlaşma töreni Kuran-ı Kerim tilavetinin okumasıyla başladı. Bayramlaşma töreninde konuşan HAKEV Başkanı Muzaffer Aydın, ülke gündemine oturan ve bir çok insanın hayatını kaybettiği Atatürk Havaalanında ki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

HAK-EV Başkanı Muzaffer Aydın, “Türkiye’yi yıldırma ve yıpratma politikası uygulayan dış güçler emellerine ulaşamayacak. Bizler her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olup bu sıkıntıların hepsini aşacağız” dedi.

Program vakıf binasının önünde bayramlaşmanın ardından son buldu. Bayramlaşma esnasında  her zaman olduğu gibi uzun kuyruklar oluştu.

HAK-EV Sultangazi Bayramlaşma Muzaffer Aydın Halil Poyraz Türkiye İstanbul Hasan Ali Erzurum Horosan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Hangi Tesettür Mayo Modelini Seçmeliyim?”
“Hangi Tesettür Mayo Modelini Seçmeliyim?”
Düğmeciler Mahallesine Minibüs Müjdesi !
Düğmeciler Mahallesine Minibüs Müjdesi !