Advert

Murat Hüdavendigar Üniversitesi Mühürlendi !

Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan ve FETÖ Terör Örgütüne bağlı olduğu belirlenen Murat Hüdavendigar Üniversitesi Sultangazi Yerleşkesi, Sultangazi Belediyesi’ne bağlı zabıtalarca mühürlenerek kapatıldı.

Murat Hüdavendigar Üniversitesi Mühürlendi !

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devlet askeriye, emniyet, yargı başta olmak üzere FETÖ Terör Örgütü ile bağlantısı olduğunu düşündüğü ve sempati duyduğu belirlenen kişilerin görevlerini askıya almaya devam ederken bir yandan da bu örgüte bağlı kuruluşlarda mühürlenerek kapatılıyor.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında ‘FETÖ’ye finansman desteği sağlayan’ İstanbul Fatih Üniversitesi, Konya Mevlânâ Üniversitesi, Kayseri Melikşah Üniversitesi, Samsun Canik Başarı Üniversitesi, Ankara’da İpek ve Turgut Özal Üniversiteleri ile İzmir Şifa Üniversitesi, Gaziantep Zirve Üniversitesi’nin yönetimlerine kayyum atandı.

Bu üniversitelerin mütevelli heyet başkanı ve rektörlerinin değiştirilmesi için YÖK’e başvuru yapılacak. YÖK de ‘paralel’ bağlantısı tespit edilen 8 üniversiteye daha kayyum atanması için harekete geçti. Bu üniversiteler arasında Sultangazi ilçesi 50. yıl mahallesinde bulunan Murat Hüdavendigar Üniversitesi’nin de bulunduğu öğrenildi.

Sultangazi Belediyesi Zabıta ekipleri üniversiteye kayyum atanmasını beklemeden okulu mühürleyerek kapattılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kültür Koleji Fen Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Proje Benim Okulum Engelsiz
Kültür Koleji Fen Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Proje Benim Okulum Engelsiz
Muharrem Usta Eleştirileri Hak Ediyor
Muharrem Usta Eleştirileri Hak Ediyor