Advert
Advert
Advert

Tuncay Okutan’dan Darbe Girişimine Şarkı !

Ses Sanatçısı Tuncay Okutan, 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ Terör Örgütü’ne karşı çıkarak darbeyi önleyen Türk milleti için şarkı besteledi.

Tuncay Okutan’dan Darbe Girişimine Şarkı !

15 Temmuz darbe girişiminin ardından seslendirdiği parça ile izlenme rekorları kıran Tuncay Okutan’ın seslendirdiği parça gün geçtikçe daha da çok rehavet görüyor. Darbeye Darbe adlı şarkısıyla darbeye karşı çıkanların beğenisini kazanan Okutan’ın klibi de oldukça anlamlı.

TUNCAY OKUTAN KİMDİR ?
9 Mart 1983 yılında Adıyaman'ın Besni ilçesinde doğan Okutan, müzik hayatına 10 yaşında iken zamanının ustalarından bağlama dersleri alarak başladı. 11-12 yaşlarında tek başına bağlama çalıp türküler söylemeye başlayan okutan, yetişkin çağa geldiğinde orta ve lise öğrenimini tamamlayıp müzik çalışmalarına hız verirken diğer yandan Türk Halk Müziği ve ses kültürümüzün bitmek tükenmek bilmeyen pınarlarından su içme özlemiyle eğitim ve araştırmalar yapmak amacıyla İstanbula geldi.

Konservatuar sınavlarına giren sanatçı, sınavları kazandı ancak bu eğitimini çeşitli nedenlerden dolayı devam ettiremedi daha sonra halk müziğinin farklı icracılarından önemli bir isim olan Cavit Murtezaoğlun'dan şan ve sahne performans dersleri aldı. Müzik eğitimini bu şekilde sürdüren okutan enstruman çalmanın ve yorumculuğun yanında söz ve beste çalışmalarıyla da kendinden söz ettirmeye başladı.

Başta Adıyaman olmak üzere Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerde resitaller vermekte ve birçok, yerel ve ulusal tv ve radyo proğramlarına konuk olmuştur.. Sanat yaşamını mütevazi ve ayakları yere basan bir olgunlukta sürdüren sanatçının bazı eserleri Besni halayı, yar yar, yar olmadın gibi eserler birçok sanatçı tarafından seslendirilmesi sanatçının başarı grafiğininin giderek yükselmesine neden oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Meslek Liseliye Askerlik Müjdesi !
Meslek Liseliye Askerlik Müjdesi !