Advert
Advert

Derdiyok, Kongre Kararının Nedenlerini Açıkladı !

Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Osman Derdiyok, Eylül ayında yapılacak olan Olağanüstü Kongre kararının nedenlerini düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Derdiyok, Kongre Kararının Nedenlerini Açıkladı !

Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Osman Derdiyok, yerel basın mensupları ile bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi. Eylül ayında gerçekleşecek olan Sultangazi Müteahhitler Derneği Olağanüstü Kongre kararının nedenlerini açıklayan Derdiyok, çarpıcı açıklamalar yaptı.

2012 yılında kurulan ve Sultangazi’nin TÜSİAD’ı olarak bilinen Sultangazi Müteahhitler Derneği, 27 Şubat 2016 tarihinde yaptığı Olağan Kongrenin ardından son dakika kararı ile Eylül ayında Olağanüstü Kongre’ye gitme kararı aldı.

HERKES BAŞKANLIĞA ADAY OLABİLİR, BEN DÜŞÜNMÜYORUM !
2012 Aralık ayında kurulmuş olan Sultangazi Müteahhitler Derneği’nin Kurucu Başkanlık görevini yürüttükten sonra 2 Olağan Kongrede de arkadaşlarımızın teveccühü ile yaklaşık 4 yıla yakın Sultangazi Müteahhitler Derneği’nin Başkanlık görevini üstlendim. Belli bir zamandan sonra insanlar yürüttükleri görevden ve şahsi işlerinden dolayı yorulmaya başlıyor. Bu yoğunluktan ve yorulmuşluktan dolayı hem de diğer arkadaşlarımızın önünü açmak bakımından Olağanüstü Kongre kararı aldık.

Allah nasip ederse 25 Eylül’de Olağanüstü Kongre’mizi gerçekleştireceğiz. Gerekli çoğunluğun sağlanamaması durumunda 2 Ekim’de kongremizi Dernek Merkezi’miz de gerçekleştireceğiz. Derneğe üye olan bütün arkadaşlarımız bu Olağanüstü Kongre’de Başkan adayı olabilirler. Ben şahsım olarak Dernek Başkanlığına aday olmayı düşünmüyorum.

DERNEĞİMİZİN SAHİPSİZ KALACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM !
Bazı arkadaşları görüyorum, neredeyse bir ömrü kapsayacak şekilde bazı yerlerde başkanlık yapıyorlar. Ve buralara yapışıp kalıyorlar. Biz bu davranışımızın, bu tarz davranışlarda bulunan insanlara da örnek olmasını istiyoruz. Başkanlığımın daha 2 yıl süresi olmasına rağmen bir nöbet değişiminin faydalı olacağını düşündüğümüz için kendi işimize bakma kararı aldık.

Başkanlığı devredeceğimiz arkadaşımıza derneğimizi borçsuz bir şekilde teslim edeceğiz. Kongremizin tüm üyelerimize ve Sultangazimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sultangazi Müteahhitler Derneği’nin sahipsiz kalacağına inanmıyorum, mutlaka aday ve adaylar olacaktır ki Derneğimize üye çok değerli ve kaliteli arkadaşlarımız var.

HERKES ÇAPINA GÖRE HAREKET ETMELİ !
Kamuoyuna karşı hep dürüst olmaya çalıştığını belirten Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Osman Derdiyok, “Aslına bakılırsa bir önceki olağan kongremiz de bu nöbet değişiminin olması gerektiğini düşünüyorduk. Bu nöbetin Şubat ayında devralınmasını düşünüyordum çünkü bir başkanın bir dönemden fazla kalması taraftarı değilim. Çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır sözüne istinaden bu görevi yürütecek arkadaşlarımız farklı metotlarla derneğimize yeni bir ivme kazandıracağı düşüncesindeyim.

Ancak Şubat ayında gerçekleşen kongremizde dışarıdan bazı güçlerin müdahale etmesinden duyduğum rahatsızlık üzerine tekrar aday olmak zorunda kaldım. Dışardan darbe yaparmışçasına STK’ların iç işlerine müdahale etmek isteyenlere bir ders vermemiz gerekiyordu. Osman Derdiyok ve Yönetim olarak biz bu yapılara herkesin özgür bir ağırlığı olduğunu, herkesin kendi çapına göre hareket etmesi gerektiğini göstermek için tekrar aday olduk. Ve bu kişilere gereken dersi verdiğime inanıyorum” dedi.

ARTIK KIZIMA VAKİT AYIRMAK İSTİYORUM !
Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Osman Derdiyok, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda bir basın mensubunun kendisine aktif siyaset yapmak istiyor musunuz sorusu üzerine şu cevabı verdi; “Şuanda siyaset veya başka bir dernekte görev almak gibi bir hedefim yok. Benim tek bir hedefim var. O hedefte dört yıldır vakit ayıramadığım 7 yaşında ki küçük kızıma bu dört yılı telafi edip onunla hoşça vakit geçirmek” dedi.

İMTAHAN YAPMADAN ÖNCE, DERSLERİNE ÇALIŞSINLAR !
Sultangazi Müteahhitler Derneği ile SUMDER Yapı A.Ş’nin farklılıklarına dikkat çeken Osman Derdiyok, “ 2012 yılında Sultangazi Müteahhitler Derneği kuruldu. 2013 yılının 6. Ayında bir arsa satın aldılar. Aldıkları bu arsanın üzerine bir konsept proje geliştirdiler. Onun dışında da SUMDER Yapı A.Ş’nin Sultangazi’de yaptığı başka bir iş yoktur, söz konusu değildir. Menfaat sağlıyor diyen arkadaşlara bir tavsiyem var. İmtihan yapmadan önce derslerine ve sordukları sorulara iyi çalışsınlar.

Sultangazi Müteahhitler Derneği’nin içerisinde bulunan 15 tane arkadaşın kurmuş olduğu SUMDER Yapı A.Ş’nin yapmış olduğu tek bir iş vardır. Habibler’de SUMDER Prestij Evleri adı altında yapılmış bir iş vardır. Bu işin dışında ikinci bir proje söz konusu bile değildir. Bu projeyi gerçekleştiren arkadaşlarımız arsasını dahi satın alarak bu işi gerçekleştirmişlerdir.

Kim hangi menfaatten bahsediyor. SUMDER Yapı A.Ş’nin ikinci bir işi var ise belgelendirsinler, ben kendimi YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ’NDEN aşağı atacağım” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
TEOG’a 5 kala her güne özel öneriler
Medyaya Referandum Molası
Medyaya Referandum Molası