Advert
Advert

Bayramda Kesim Yapacak Kasaplara Eğitim !

Gaziosmanpaşa Belediyesi, bayramda kesim yapacak kasaplar için uygulamalı eğitim kursu düzenledi.

Bayramda Kesim Yapacak Kasaplara Eğitim !

Gaziosmanpaşa Belediyesi, bayramda kesim yapacak kasaplar için eğitim kursu düzenledi. Kurban Bayramı'nda kesim yapacak kasaplar, Gaziosmanpaşa Belediyesi, Veteriner İşleri Şefliği tarafından düzenlenen bilimsel eğitim kursunda bir araya geldi. Kurban kesimi sırasında yaşanabilecek kazaların ve kaçak kesimlerin önlenmesi amacıyla böyle bir kurs organize ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, yaşamın her alanında eğitimin önemine vurgu yaptı.

Düzenlenen kursta, hijyen ve kesik et muayenesi konusunda, kasaplara teorik ve uygulamalı bir eğitim verildi. 30 kasabın katıldığı bilimsel eğitim kursunda, kasaplara, hayvanların kesildikten sonra etinde görülen değişiklikler, hijyen ve hayvan kesiminin yanı sıra, hayvan yatırma teknikleri de uygulamalı şekilde öğretildi.

Bilimsel eğitim kursuna katılan kasaplar eğitim kursunun çok faydalı olduğunu hayvana zarar vermeden nasıl yatırılacağını ve kesileceğini öğrendiklerini aktardı. Aralarında 5-10 yıllık kasap tecrübesi olanlar dahil tüm kursiyerler bu eğitim kursundan çok şey öğrendiklerini dile getirdiler. 5 günlük bilimsel eğitim kursu sonunda kursa katılan 30 kasaba "kasap eğitim sertifikası
" verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Hangi Tesettür Mayo Modelini Seçmeliyim?”
“Hangi Tesettür Mayo Modelini Seçmeliyim?”
Düğmeciler Mahallesine Minibüs Müjdesi !
Düğmeciler Mahallesine Minibüs Müjdesi !