Advert
Advert

Sultangazi Devlet Hastanesi İnşaatında Feci Kaza !

Sultangazi’de yapımına devam edilen Devlet Hastanesi İnşaatında çalışan işçilerin üzerine beton kalıp düştü. Meydana gelen kazada 3 işçi yaralandı.

Sultangazi Devlet Hastanesi İnşaatında Feci Kaza !

Sultangazi Belediyesi’nin arka tarafında yapımına devam edilen Sultangazi Devlet Hastanesi’nin inşaatında iş kazaları bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda 21 Yaşında ki üniversite öğrencisi M.Ç beşinci kattan aşağı düşerek feci şekilde can vermişti.

Yaşanan bu acılı dolu olayın üzerinden henüz 1 hafta geçmesine rağmen Devlet Hastanesi’nin inşaatında yeni biz kaza daha yaşandı. Sabah saatlerinde çalışmalara başlayan işçilerin üzerine beton kalıp düştü.

Olayı gören diğer inşaat çalışanları sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptıktan sonra yaralıları hastaneye sevk ettiler. Hastaneye kaldıran 3 işçiden birinin durumunun ağır olduğu bilgisi geldi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖNLEMİ ALINMIYOR MU ?
- 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında her iş yerinde çalıştırılması gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Sultangazi Devlet Hastanesi inşaatında yok mu?
- 1 Hafta önce 5. Kattan düşerek feci şekilde can veren M.Ç’nin ölümün de ihmal söz konusu mu?
- Sabah saatlerinde yaşanan ve 3 kişinin yaralandığı olayda gerekli kalıp taşıma tedbirleri alınmış mıydı?

Yaşanan bu kazaların peş peşe olması akıllara bu soruları getirirken, Hastane İnşaat’ının İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olup olmadığı da oldukça merak ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Saadetli Hanımlardan Çanakkale Konulu Panel
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı Gaziosmanpaşa da 530 milyon TL’lik 27 Eserin Açılışını Yaptı