Advert
Advert
Advert

G.O.Paşa Fevzi Çakmak Bilgi Evi Eğitime Başlıyor

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, bu yıl ilk defa eğitim verecek olan Fevzi Çakmak Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

G.O.Paşa Fevzi Çakmak Bilgi Evi Eğitime Başlıyor

Gaziosmanpaşa Belediyesince yapımı tamamlanan Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan Bilgi Evi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, semt sakinleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çocuklar için düzenlenen çeşitli etkinliklerle başlayan törende konuşan Başkan Usta, “Bu yıl 7 Bilgi Evimiz ve Küçükköy Gençlik Merkezimizle sizlere hizmet vereceğiz. Bugüne kadar 10 binden fazla öğrencimize Bilgi Evlerimizde hizmet verdik. Amacımız sizlerin okul hayatınıza katkı vererek başarı çıtanızı yukarı çekmek ve okul hayatı dışındaki zamanlarınızı faydalı bir şekilde geçirmenizi sağlamak. Bilgi Evlerimizde ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar sonucu TEOG’da İstanbul yedinciliğine kadar yükseldik. Geçen yıl Gençlik Merkezimizde LYS’e hazırlanan 170 gencimizin yüzde 70’i üniversiteyi kazandı.

Sizlerin bu başarıları bizleri daha çok hizmet vermeye teşvik ediyor” diye konuştu. Konuşmaların ardından 400 öğrencinin eğitim alacağı Fevzi Çakmak Bilgi Evi’nin 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılışı gerçekleştirildi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !