Advert
Advert
Advert

Gençler Çaldı, Yaşlılar Söyledi !

Ömürlerinin baharını yaşayan gençler, ikinci baharlarını yaşayan yaşlılarla İkinci Bahar Kıraathanesi'nde bir araya gelip, şarkı ve türkülerle dolu bir gün geçirdiler.

Gençler Çaldı, Yaşlılar Söyledi !

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaşlılara özel İkinci Bahar Kıraathanesi'nin sakinleri, Esenlerli gençlerle bir araya geldiler. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler kendilerine motivasyon, yaşlılara da moral olsun diye İkinci Bahar Kıraathanesi'ne ziyarette bulundular. İkinci Bahar sakinleri, gençleri büyük bir mutluluk ve heyecanla karşıladılar. Torunları yaşındaki gençlerle koyu bir sohbete koyulan yaşlılar, onlara hayat tecrübelerini aktardılar. Öğrencilerin, evlerinde yaptıkları ikramların hep birlikte afiyetle yenmesiyle ağızlar da gönüller de tatlandı.

KUŞAKLAR ARASI MİNİ KONSER
Ziyarette gitarını eline alan öğrenciler, dedeleriyle birlikte şarkı ve türküler söylediler. Zaman zaman duygusal zaman zaman eğlenceli dakikaların yaşandığı bu mini 'kuşaklar arası' konserde gençlerin yetenekleri, yaşlıların hayat tecrübelerinden kalan yanık seslerine karıştı, ortaya usta sanatçılara taş çıkartacak bir müzik dinletisi çıktı.

GÖNÜLLERİMİZİ HOŞ ETTİLER
Renkli ve neşeli ziyaretin ardından gençler, yaşlılarla birlikte hatıra fotoğrafları çektirdiler. İkinci Bahar'ın sakinleri, gençlerin ziyaretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek, "Evlatlarımız, torunlarımız bizi çok memnun ettiler. Sohbetimizi ettik, yemeklerimizi yedik, türkülerimizi söyledik, en önemlisi gönüllerimizi hoş ettik. Allah bu evlatlarımızın da yaşlandıklarında karşılarına böyle hayırlı gençler çıkartsın" diye konuştular. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !