Advert
Advert
Advert

3 Yaşındaki Çocuğunuza Karşı 5 Yaklaşım Önerisi

Canımızın birer parçaları çocuklarımızın hayatı boyunca sahip olabileceği en değerli hediye, onunla geçireceğiniz zaman. Kaliteli vakit geçirmek için ise Pakolino aylık aktivite kutusundan yararlanabilirsiniz.

3 Yaşındaki Çocuğunuza Karşı 5 Yaklaşım Önerisi
3 Yaşındaki Çocuğunuza Karşı 5 Yaklaşım Önerisi Murat

1. Bu yaştaki her çocuğun en büyük silahı, her ebeveynin ise en büyük kabusu, kalabalık bir mekanda herhangi bir şeyi tutturması. Çocuğunuz tuttururken onu tutabilene aşk olsun. Bağırır, ağlar, size vurur, kendini yerlere atar... Yapmanız gereken tek şey sabırlı olup, kararlı fakat kontrollü duruşunuzdan taviz vermemek.

2. 3 yaş çocuğu için önemli gündem maddeleri arasında tuvalet alışkanlığı kazanmak yer alıyor. Bu konuda unutmamanız gereken şey, her çocuğun bu alışkanlığı kazanma döneminin farklılık gösterebileceği. Baskı yapmaktan kaçınmanız gerekiyor. En iyi yöntem ise çocuğunuzun hazır olmasını beklemek.

3. Yeterince büyüdüğüne inanan çocuk, artık öğlen uykularını reddedebilir. Yorgun düşmediğine, yeterince enerjisi olduğuna inanıyorsanız bu konuda onu zorlamayın.

4. Artık çocuğunuzun damak tadı gelişiyor, dolayısıyla yaptığınız her yemeği yemek istemeyebilir. İlk etapta bir alternatif yemek önerebilir, onu da reddettiği taktirde yeterince acıkmasını bekleyebilirsiniz.

5. Algıları gelişen ve insan ilişkilerini daha iyi kavramaya başlayan çocuğunuz bu dönemde sizi, arkadaşlarını ya da başka birini kıskanabilir, hatta bunu bir kriz noktasına taşıyabilir. Bu durumda en iyi yol, dikkatini farklı etkinliklere yönlendirmekten geçiyor.

Pakolino aktivite kutusu çocuğunuzun 7 ana gelişim alanını destekliyor

3-7 yaş arası çocuklar için pedagog onaylı oyun kutusu Pakolino, çocuğunuzun büyüme telaşına bir nebze de olsa derman oluyor. Sahip olduğu yüksek enerjiyi 7 farklı gelişim alanını destekleyecek şekilde yönlendiren Pakolino aktivite kutuları, 3 yaşındaki çocuğunuzun için harika bir alternatif yaratıyor. Her ay evinize ücretsiz kargoya ulaştırılan Pakolino Eğitici Aktivite Kutusu üyelikle çalışıyor ve bu sayede çocuğunuzun tekrarla pekişen farklı gelişim alanlarına olumlu katkı sunuyor.

Aktivite Kutuları ile Keşfetmenin Ruhu

Çocuğunuzun hayatı boyunca sahip olabileceği en değerli hediye, onunla geçireceğiniz zaman. Kaliteli vakit geçirmek için ise Pakolino aylık aktivite kutusundan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz güzel bir karne hediyesi olarak onu Pakolino ile tanıştırın ve aktivite kutularının içinden çıkan birbirinden eğlenceli etkinlikleri yaparken heyecanına ortak olun.

Pakolino aktivite kutuları nisan ayı teması olarak Vücudumuzu Tanıyalım’ı sizlerle buluşturuyor. Bu yaratıcılık dolu dünyayla çocuğunuzu tanıştırmak ve ona kendi vücudunun, sistemlerin nasıl çalıştığını öğretmek için Pakolino’ya hemen üye olun. Üyelik için haydi, www.pakolino.com’a!


 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı