Advert
Advert
Advert

Esenler'de 'Kur'an Sohbetleri'

İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş, yıl boyunca Esenler Merkez Camii’nde Esenlerlilere yönelik "Kur’an Sohbetleri" gerçekleştirdi. Toptaş, "Kur’an Sohbetleri"nde, namazlarda okunan surelerin manalarını anlattı.

Esenler'de 'Kur'an Sohbetleri'

Esenler Belediyesi’nin Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Kur’an Sohbetleri”, İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş’ın Esenler Merkez Camii’nde verdiği sohbetle sona erdi. Namazlarda okunan surelerin anlamlarının bilincinde olarak okunmasını hedefleyen programla hem cami cemaatinin hem de programın canlı yayınıyla tüm Esenlerlilerin sohbetten yararlanması sağlandı. Program kapsamında Esenlerlilere yönelik 8 ay boyunca her ay birer "Kur’an Sohbeti" gerçekleştirildi.

SOHBETLERDE NAMAZ SURELERİ İŞLENDİ

Program kapsamında namaz surelerinin manalarını inceleyen Toptaş, “Surelerin manalarını birlikte öğrenmeye çalıştık. Fatiha Sûresi ile başlamıştık sohbetlerimize, 'Fatiha', 'Açan' anlamına denk gelmektedir. Kur'an'da onunla açılış yapıyoruz. Kur'an-ı Kerim'i sonuna kadar okuyup bitirdiğimizde ise son sureler olan Felak ve Nâs Sûrelerini okuyoruz” dedi.

HER TÜRLÜ ŞERDEN ALLAH’A SIĞINMALIYIZ

Felak Sûresi’nde geçen 'Felak' kelimesinin 'Karanlıktan aydınlığa çıkaran' manasına geldiğini ifade eden Toptaş, “Bu sure ile bildiğimiz ve bilmediğimiz düşmanlarımızın şerlerinden yalnızca Allah’a sığınabileceğimiz anlatılıyor. Biz bu sureyi okuduğumuzda Allah’tan bizi yarattığı şeylerin şerrinden korumasını istemiş oluyoruz. Tüm kötülüklerden Allah'a sığınırız; fakat her türlü tedbiri aldıktan sonra. Biz kul olarak günümüz şartları içerisinde tedbirimizi aldıktan sonra Allah'a sığınmalıyız. Bizim yüreğimizi nefesleriyle etkilemeye çalışanların da şerrinden sana sığınırız Allah'ım, diye dua etmeliyiz” diye konuştu. 

kuran dinle kuran kuran tilaveti kuran öğreniyorum kuranı kerim dinle kuranı yırtan kızın maymuna dönüşmesi kuran okurken ölen hafız kuran meali kuran okuyan küçük hafız kuran oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !