Advert
Advert
Advert

Tüm Gençler Üniversiteli Olsun !

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gençlik Merkezi ile Üniversite hayali kuran gençlere hem eğitim hem de sosyal etkinlikler alanında katkı sunmaya devam ediyor.

Tüm Gençler Üniversiteli Olsun !

Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi, YGS/LYS’ye hazırlık amacıyla verdiği eğitimlerde her yıl giderek yükselen bir başarı oranı yakaladı. 2016-2017 eğitim yılında Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin, Gençlik Merkezi kurslarına kayıt yaptırdıkları andan itibaren girdikleri ilk deneme sonuçları ile YGS’de elde etmiş oldukları puanların karşılaştırmalı tablosuna bakıldığında Türkiye genelinde her 10 kişiden 3’ünün barajı geçemediği YGS sınavında, Gençlik Merkezimizde derslere düzenli devam eden öğrencilerin büyük çoğunluğu barajı geçti.

Üniversite hazırlık sürecinin ikinci önemli sınavı olan LYS’de ise 2017 LYS sınavına ilişkin sayısal bilgiler ile Gençlik Merkezi YGS/LYS grubu sayısal değerlerinin karşılaştırması yapıldığında Gençlik Merkezi öğrencilerinin branş net ortalaması Türkiye genelinin çok üzerinde yer aldı.

İlk 20 binde Gaziosmanpaşa Gençlik merkezi farkı, gösterilen bu başarıda Üniversite sınavlarına hazırlık derslerinin yanı sıra rehberlik desteği de etkili oldu. Gençlik Merkezi’nde üniversiteye hazırlık aşamasında kurs programlarının yanı sıra birçok sanatsal ve sosyal etkinliklerle gençlerin motivasyonlarının artması sağlanıyor. Ayrıca üniversite tanıtım gezileri yapılarak da öğrencilerin hayal ettikleri üniversiteleri yakından görmeleri sağlanıyor.

18-26 Temmuz tarihlerinde Gençlik Merkezi rehberlik servisinin desteği ile branş öğretmenlerinden oluşan bir tercih komisyonu oluşturuldu.  Öğrencilerin tercih işlemleri, oluşturulan komisyon ile gerçekleştirildi ve görüşmeler öğrenci ve aileleri eşliğinde 40 dakikalık seanslar halinde yapılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !