Advert
Advert
Advert

Eyüp Belediyesi'nden Atık Yağ Kampanyası !

Eyüp Belediyesi, çevre duyarlılığını desteklemek amacıyla 5 litre atık yağ getirene 1 litre bulaşık deterjanı hediye kampanyası başlattı. “Çevreni Koru Hediyeni Al” sloganıyla başlatılan kampanya ile atık yağların çevreye verdiği zararların en aza indirgenmesi ve aile bütçesine katkı sunulması hedefleniyor.

Eyüp Belediyesi'nden Atık Yağ Kampanyası !

Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü “Çevreni Koru Hediyeni Al” kampanyası başlattı. 31 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek olan kampanyada, ilçe genelinde vatandaşlar getireceği her 5 litre bitkisel atık yağa karşı 1 litre bulaşık deterjanı hediye alacaklar.

Konuyla ilgili konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, atık yağların kanalizasyon sisteminde tıkanmalara yol açtığını belirterek, “İlçemizde çevre duyarlılığı adına böyle bir kampanya başlattık. Eyüp halkının da bu kampanyaya ilgi göstereceğini umuyorum. Bu sayede bir yandan çevre kirliliğinin önlenmesine yardımcı olunacak, bir yandan da çok az miktarda da olsa ev ekonomisine katkıda bulunulacak” dedi.

Uzmanlar, bitkisel atık yağların, su kirliliğinin yüzde 25’ini oluşturduğunu ifade ediyor. Lavaboya dökülen 1 litre atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletiyor ve yüzey sularında yaşayan canlı hayatını tehlikeye sokuyor. Ayrıca lavabolara dökülen atık yağlar borularda ve kanalizasyon sistemlerinde tıkanmalara açıyor.

İlçe sakinleri konu ile ilgili 444 30 00 numaralı telefondan Beyaz Masa Birimi'ni arayarak bilgi alabilirler. Kampanyaya katılmak isteyenler aynı zamanda muhtarlıklarda bulunan başvuru formunu doldurabilirler. Sonrasında belediye yetkilileri katılımcılarla iletişime geçerek topladıkları bitkisel katı yağ atıkları oranında sürpriz hediyelerini alacaklar.

 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de