Advert
Advert
Advert

Özdemir; “Kudüs Ümmetin Kalesidir”

Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da ki yaşanan olaylara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Özdemir; “Kudüs Ümmetin Kalesidir”

Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir, son dönemlerde İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksaya yönelik uyguladığı zulme kayıtsız kalmayarak haber sitemize önemli açıklamalarda bulundu. İsrail’in uyguladığı zulmü kınayan Özdemir, Kudüs İslam âleminin kalesidir diyerek tüm Müslümanların bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini savundu.

KUDÜS İSLAMIN KALESİDİR, ŞEHADETİR, İBADETHANESİDİR!
Kudüs İslam âleminin kalesidir eğer İslam âlemi bu kaleyi koruyamaz ve muhafaza edemez ise İslam’ın bütün değerleri kaybedilmiş sayılır. Dolayısı ile tüm Müslüman âlemi üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekiyor.

Türkiye’de toplum olarak iyi-kötü bir refleks var ancak Arap yarım adası bu konu üzerinde muazzam derecede basiretsiz davranıyor. İsrail’e gösterilen bu tolerans sayesinde 8 milyonluk İsrail, 2 milyarı aşkın Müslüman âleminin onuru kırıyor ve kalbini incitiyor.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın yeri tıpkı Mekke ve Medine’nin yeri gibi kutsaldır. Kudüs aynı zaman şehadettir. Nasıl dinimizde şehadet getirilmediği takdirde iman etmiş sayılmazsan Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü önemsemezsek iman etmiş sayılmayacağımızı düşünüyorum.  

TÜRKİYE ESİYOR GÜRLÜYOR AMA İŞLEVE GELİNCE YAPRAK KIMILDAMIYOR!
İktidar partinin lideri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kişisel olarak içi sızlıyor ve bu yönde açıklamalar yapıyor ancak bu olaylara diplomatik anlamda hiçbir yaptırım uygulamıyor. Bu da bana samimiyetsiz geliyor. Mavi Marmara olayında olduğu gibi son yaşanan olayların ardından da televizyonlar ve gazeteler hiç olmadığı kadar İsrail’in ürünlerini pazarlamaya devam ediyor ve bunları Türk halkının gözüne sokuyor.

Bizler bunları tamamen kaldırın demiyoruz ama en azından bir kısıtlama getirilebilir diye düşünüyorum. Böyle gözle görülür derece de bir yaptırım olmayınca yapılan açıklamalar söylenen sözlerin bir önemi ve anlamı kalmıyor. Tekrar altını çizerek söylerin siyasi parti liderlerimizin şahsi olarak içleri acıyor canları sıkılıyor olabilir ancak ülke bazında hiçbir girişimde kısıtlamada bulunmadığımız için içimizin sızlaması hiçbir anlam ifade etmiyor.

Ülke olarak neden bir kısıtlama yapılmıyor. Uluslararası toplumda yeteri kadar gücümüz mü yok? Türkiye’nin çok güçlü bir devlet olduğuna inancım sonsuz ve bunun için İsrail’e gerekli yaptırımların bir an önce uygulanmasını bekliyorum.

İSRAİL ÜRÜNLERİNİN ALTERNATİFİ ÜRETİLMELİ VE PİYASAYA SUNULMALI !
Özellikle 15 yıllık güçlü AK Parti iktidarı boyunca hep kullanılan bir cümle var. İşte hep dile getirdikleri milli siyaset, milli devlet, milli markalar vs. kelimeler kullanıldı. Şimdi büyük bir hükümet bahsediyor ve Türkiye’nin %50’sinin oyunu alan bir hükmet, bildiğimiz herhangi bir İsrail’in ürünün alternatifi olacak hiçbir üretimde bulunmamış.

Her seferinde esip gürlüyoruz, işte İsrail ürünü kullanmayın, boykot edin, kısıtlama getirin diyoruz ama gel gelelim bu ürünlerin alternatifi olacak her hangi bir milli ürün üretemiyoruz. Bu konuda ciddi bir çaba harcamamız gerektiğine inanıyorum. İsrail’in ürettiği ürün A kalite ise bizim ürettiğimiz ürün B kalite olsun ama bizim olsun ve bizlerde bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanalım.

SAADET PARTİSİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM !
İslami konular üzerinde her zaman hassas olan Filistin ve Kudüs’ün her zaman yanında olan Saadet Partisi yaşanan bu olaylar üzerine yine kayıtsız kalmadı. Erbakan hocamızın her zaman gösterdiği hassasiyeti bu gün bir başka Saadet Partili siyasi lider göstermeye devam ediyor.

Bu yüzden Saadet Partisi’ni en kalbi duygularım ile tebrik ediyorum. 30 Temmuz’da yapılacak olan Büyük Kudüs Mitingine bende destek veriyorum ve herkesin bu mitinge katılım sağlamasını temenni ediyorum.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Basri Özdemir     2017-07-30 Yerel basınımızın önde geleni Sultangazi Ajansı imtiyaz sahibi Zekeriya Yılmaz Bey ve çok kıymetli oğluna Mustafa Bey'e çok çok teşekkür ederim ilçemize Mümkün Mertebe tarafsız ve bağımsız durdukları için ayrıca minnetle sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !