Advert
Advert
Advert

Üsküdar'a "Büyük Kudüs Mitingi" Damgası

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı, "Büyük Kudüs Mitingi" için gerçekleştirdiği çalışmalarla Üsküdar'a damgasını vurdu.

Üsküdar'a

Saadet Partisi, Yenikapı Meydanı'nda birçok STK ile birlikte 1 milyona yakın kişinin katılımıyla "Büyük Kudüs Mitingi" düzenledi. Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı da bu miting için gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla Üsküdar'a adeta damgasını vurdu.

Miting için Üsküdar'ın muhtelif bölgelerine 70 duyuru pankartı asan teşkilat, Üsküdar Meydanı'na da 2 dev duyuru vinili astı.Yerel basının gücünden de faydalanan partinin miting hakkındaki açıklamaları, yerel basının da duyarlılığıyla, birçok yerel basın kuruluşunda haber olarak yer aldı.

Parti yine Üsküdar Meydanı'nda İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulmü gözler önüne seren bir resim sergisi düzenledi ve yine yerel basının gücü ve ilgisiyle kamuoyunun konuya var olan ilgisini daha da arttırmaya çalıştı. Birçok basın yayın organı sergiyi haber olarak okuyucularıyla paylaştı.

Parti ayrıca sosyal medya hesapları www.facebook.com/SaadetPartisiUskudar ve www.twitter.com/Saadet_Uskudar üzerinden aktif bir tanıtım faaliyeti yürüttü.Üsküdar İlçe Başkanlığı Üsküdar'daki muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri ve Spor Kulüpleri gibi bir çok kesimle de iletişime geçerek de mitinge davet etti.

Teşkilat, minibüs ve dolmuşçu esnaflarından da miting afişlerini araçlarına asmalarını rica etti.

Üsküdar İlçe Başkanlığı el ilanı dağıtımında ise ilginç bir istatistiğe imza attı. Üsküdar genelinde yaklaşık 75 bin el ilanı dağıttı. Yaklaşık 535 bin nüfusa sahip Üsküdar'da her 7 kişiden birisine el ilanı ulaştıran parti, seçmen bazlı düşünüldüğünde ise yaklaşık 400 bin seçmenden 5'ine mitingin el ilanlarını ulaştırmış oldu.

Parti ayrıca Üsküdar'ın neredeyse tamamında 3 gün boyunca anons aracıyla mitingin duyurusunu gerçekleştirdi.

Mitinge ulaşım noktasında da büyük bir gemi kiralayan parti, yaklaşık 1.500 Üsküdarlıyı mitinge götürdü. Partinin duyurularıyla farklı vasıtaları kullanarak mitinge gelen Üsküdarlıların sayısının ise onbinlerle ifade edilebileceği tahmin ediliyor.

Gürlü: Kudüs Özgür Oluncaya Kadar Mücadelemiz Sürecek

Mitinge ve gerçekleştirmiş oldukları çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, "Öncelikle ben bu çalışmaları gayretle yürüten tüm teşkilat mensuplarıma teşekkür etmek istiyorum. Tabii ki Kudüs için ne yapsak az. Dün muhteşem bir miting gerçekleştirdik ancak Kudüs Davası henüz sona ermedi. Dün nasıl Kudüs için çalışıyorsak, bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Mescid-i Aksa, Kudüs ve bütün Filistin özgür olana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Gürlü, ayrıca miting afişlerini dolmuş ve minibüslerine asan esnaflara özellikle teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım