Advert
Advert
Advert

Araştırma ve Geliştirme

Dünyanın en zengin ve önemli yazılım şirketleri, en çok önem verdiği bölümün AR-GE olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok önemli bir konuma gelen sektör, beraberinde önemli yatırımları da getirdi.

Araştırma ve Geliştirme

Microsoft ve IBM gibi dünyaca ünlü yazılım firmaları, araştırmaları ve geliştirmeleri sektörün içeriğinde yenilik getirecek şekilde düzenliyor. Bilgisayarların donanımlarının sistematik bir şekilde çalışmasını sağlayan bu sistemler sayesinde kişiye özel ve genel amaçlara yönelik olarak özel programlar hazırlanıyor. Bazı yazılım şirketleri, bu yazılımların üretiminin yanı sıra programların eksik yanlarının geliştirilmesi ve güncellenmesi adına kişiye özel olarak yazılım yenilenme programları hazırlıyor. Bu işlemler, kişiye özel olarak da yapılabiliyor. En güncel alt yapıların kullanıldığı bu programlarda güvenlik duvarlarının da katı bir şekilde kurulduğunu ifade edebiliyoruz.

Özel yazılım geliştirme hizmeti veren programlar ve şirketler sayesinde kurumlar aradıkları programları bulabiliyor. Yazılım, sistem yazılımları ve donanım yazılımları olarak ikiye ayrılır. Sistem yazılımları daha çok kişisel kullanıma yönelik hazırlanan ve bilgisayarın kapasitesine uyumlu bir şekilde çalışan programlardır. Donanım yani uygulama yazılımları da genel amaçlı olarak kullanılabilen sistemlerdir. Bu yazılımlar daha çok genel kullanıma yöneliktir. Ancak her iki sistem de sonradan geliştirilebilir. Ya da kişiye özel olarak özel firmalar tarafından hazırlanabilir. Eğer bir kuruma yönelik hazırlanan bir yazılımsa hizmet alanına göre şirketler tarafından geliştirmeler yapılabiliyor. Bu süreçte ilk olarak isteklerin ve kullanılacak olan alanın niteliği değerlendiriliyor. Özel istek ve hedeflerin yer aldığı bu bölümde dikkatli bir analiz yapıldıktan sonra sitenin içeriklerine geçiliyor. İçerik kısmında görsel tasarım vs gibi noktalara dikkat ediliyor. Uygulama kısmında ise sistem kullanımlarının genel eğitimi sağlanıyor. Burada yazılımların test sürecinden mutlaka geçmesi gerekiyor. Son güncellemelerin de yapılmasıyla birlikte kullanıcılara yazılım teslim ediliyor. Günümüzde yazılımların çeşitli platformlara göre kullanılması talep ediliyor. Cep telefonları üzerinden, PC veya Mac’e uygun olacak şekilde özel yazılımlar tercih edilebiliyor. Güvenilir, hızlı ve isteğe göre hazırlanması nedeniyle yazılım geliştirme veya kişisel programlar tercih ediliebilir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !