Advert
Advert
Advert

Deprem Eğitim Parkı Hizmete Açıldı !

Sultangazi Belediyesi Şehit Özay Gezgin Deprem Eğitim Parkı’nı düzenlediği törenle hizmete açtı. Marmara Depreminin yıldönümünde yapılan açılışı töreninde Belediye Başkanı Cahit Altunay; deprem kuşağında bulunan ülkemizde depreme hazırlıklı olmamız gerektiğini ve en önemli hazırlığın kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

Deprem Eğitim Parkı Hizmete Açıldı !

Sultangazi Belediyesi tarafından doğal afetler hakkında çocukları bilinçlendirmek amacıyla inşa edilen Deprem Eğitim Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.  50. Yıl Mahallesi, D Caddesi üzerinde bulunan parkın açılış törenine Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü  yetkilileri ile çocuklar ve aileleri katıldı.

Şehit Özay Gezgin Parkı’nı yeniden düzenleyip alanını da genişleterek Deprem Eğitim Parkı olarak  hizmete sunduklarını belirten Başkan Altunay; Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile imzalanan protokolle deprem eğitimlerinin devam edeceğini belirtti.
ELBİRLİĞİYLE KENTSEL DÖNÜŞÜM
17 Ağustos 1999 yılında yaşadığımız o derin acıyı bir daha yaşamamak adına tedbirler alıyoruz. Hükümetimizin bu konuda çıkarmış olduğu yasalarla eski yapıların yıkılarak yenilenmesine yönelik büyük adımlar atıldı. Sultangazi Belediyesi olarak halkımızı teşvik ederek binalarını yenilemeleri ve dönüşümün yapılması için çalışma içerisindeyiz.

2009’dan bu yana ilçemizde 54 bin yeni konut üretildi. Bunların 5 bini eski yapılardı ve yenilendi. İlçemizdeki tüm eski yapıların yenilenmesi için sivil toplum kuruluşlarımızdan vatandaşlarımıza kadar herkes bu bilinçle hareket etmeli. Beklenen bir Marmara depremi var. Bu depremde can ve mal kayıpları yaşamamak için elbirliğiyle dönüşümü ilçemizde hızlandırmamız gerekiyor. Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüze vatandaşlarımız gelerek her türlü bilgi ve desteği alabilirler”  dedi.
SİMÜLASYONLU DEPREM EĞİTİMİ
2500 metrekare alan üzerinde inşa edilen park içerisinde bulunan deprem eğitim binasına yerleştirilen simülasyon ile eğitimlerin uygulamalı olarak verileceğini belirterek konuşmasına devam eden Başkan Altunay, eğitimlerde ayrıca afetlerin oluşumu ve afetler anında yapılması gerekenler hakkında uzman eğitimciler tarafından bilgiler verileceğini” söyledi.

SULTANGAZİ’DE 276. PARK
Başkan Altunay Şehit Özay Gezgin Deprem Eğitim Parkı içerisinde çocukların aileleri ile birlikte vakit geçirmelerini sağlayacak alanların da oluşturulduğunu ifade ederek; “açık hava amfi alanından, çocuk oyun gruplarına,  fitness aletlerinden  yürüyüş, oturma  ve yeşil alanlara kadar parkımıza çeşitli fonksiyonlar yükledik. İlçemizde 276. Parkı hizmete açtık. Yeşil alan ve park sayılarını artırmak için çalışmaların devam edeceğini belirten Başkan Altunay parkın açılış kurdelesini  davetliler ve çocuklar ile birlikte  kesti.

                   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Siirtspor Köprü'lüyü 3 Golle Geçti
İstanbul Siirtspor Köprü'lüyü 3 Golle Geçti
Nişancagençlik Geçtiğimiz Sezonu Arıyor
Nişancagençlik Geçtiğimiz Sezonu Arıyor