Advert
Advert
Advert

Sultangazi’de Kaymakam Değişimi !

İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Yayımlanan kararnamede Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz; Kayseri Vali Yardımcılığına atanırken, Sultangazi’nin yeni kaymakamı Uğur Kalkar oldu.

Sultangazi’de Kaymakam Değişimi !

İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Yayımlanan kararname de şu ifadeler yer aldı; ““Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapılmıştır. Kararname kapsamında 45 Vali Yardımcısı Kaymakamlığa atanmış olup, büyük illerimize birer kadın Vali Yardımcısının ataması gerçekleşmiştir. Önem arz eden ilçelere ataması gerçekleştirilen Mülki İdare Amirleri mesleğinde temayüz etmiş, tecrübeli meslek mensupları arasından atanmıştır.”

Yayımlanan kararnamede Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz; Kayseri Vali Yardımcılığına atanırken ondan boşalan koltuğa Konya’nın Çumra İlçesi Kaymakamı Uğur Kalkar atandı.

UĞUR KALKAR KİMDİR ?
1974 yılında Hatay'da doğdu. İlk  ve ortaokul öğrenimini Kumlu’da, lise öğrenimini Kırıkhan'da tamamladı. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Mülki İdare Amirliğine 1996 yılında Hatay kaymakam adayı olarak atandı. 1999 yılında Tokat ili Almus kaymakam vekilliği görevinde bulundu.

2000 yılında Burdur ili Altınyayla İlçesine Kaymakam olarak atandı. Daha sonra sırasıyla; Siirt İli Baykan İlçesi, Muş İli Bulanık İlçesi Kaymakamlıkları görevini ifa etti. 2005 yılında Hakkâri İli Yüksekova İlçesi kaymakamı olarak görevlendirildi. Yüksekova Kaymakamlığının ardından Trabzon İli Çaykara İlçesi, Denizli İli Acıpayam İlçesi kaymakamı olarak görev yaptı.         

28 Haziran 2015 tarih ve 2015/398 sayılı müşterek kararname ile  Çumra kaymakamlığına atanan Kalkar’ın yeni görev yeri Sultangazi Kaymakamlığı oldu.

Kalkar evli ve iki çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım