Advert
Advert
Advert

Muzaffer Aydın'ın Kurban Bayramı Mesajı !

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın, Kurban Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Muzaffer Aydın'ın Kurban Bayramı Mesajı !

HAKEV Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın, Kurban Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Aydın mesajında şu ifadeleri kullandı; "Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.

Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız.

Bizlere düşen görev; zenginiyle-fakiriyle, yaşlısıyla-genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.

Son yıllarda dünya genelinde yaşanan ve Müslümanlara yapılan eziyetler, katliamlar bizleri derinden etkilemektedir. Bu Kurban Bayramında kestiğimiz kurbanların akan kanları dünyada akan Müslüman kanlarının durmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım