Advert
Advert
Advert

Ülkücüler Vardı Hani, Darağacında Ölümü Korkutan. Hatırladınız mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı, Sultangazi Ülkü Ocakları ve Cebeci Ülkü Ocaklarının ortaklaşa gerçekleştirdiği programda 12 Eylül darbesinde idam edilen şehitler yâd edildi.

Ülkücüler Vardı Hani, Darağacında Ölümü Korkutan. Hatırladınız mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı, Sultangazi Ülkü Ocakları ve Cebeci Ülkü Ocaklarının birlikte gerçekleştirdiği “12 Eylül Darbesinde İdam Edilen Şehitlerimizi Birlikte Analım” programına Sultangazililer yoğun katılım sağladı.

Sultangazi 15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleştirilen şehitleri anma programında şehit edilen her ülkücü için birer darağacı kuruldu ve resimleri ile hayatlarının yazılı olduğu tabloların başına ip geçirilerek o günleri Sultangazi’lilere hissettirdiler.

Programda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel konuşmasında, 12 Eylül’e ilişkin önemli açıklamalar bulunurken “MHP ve Ülkü hareket devlet mekanizmasının sigortası, milletin hakiki koruyucuları olduğu 12 Eylül ve sonra ki süreçte daha da iyi anlaşılmıştır. Milliyetçi Hareket milli iradeden doğmuş milliyetçi ruh ve şuurdur” dedi.

Cebeci Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Durmuş, 12 Eylül Şehitlerini Anma programında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “12 Eylül 1980, saat 04.00’da dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ve Kuvvet Komutanları tarafından ülke yönetimine el konulmuş, siyasi partiler kapatılmış, yoğun bir cadı avına çıkılmıştı.

İhtilal mantığı sağ sol demeden adeta insanların üzerinden bir silindir gibi geçmiş, kimileri asılmış, kimileri işkence ile hayatını kaybetmiş, birçok insan sakat kalmış, binlerce kişi de hapishanelerde ömrünü tüketmişti. Bir sağdan bir soldan mantığı ile başlayan idam altındaki cinayetlerde 9 ülkücü idam edildi.

Şu anda manevi huzurlarında bulunduğumuz ve minnetle, niyazla, duayla andığımız Ülkücü şehitlerimizin her biri bizim kutup yıldızımızdır, inanç ve ilham kaynağımızdır” dedi.

15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleşen basın açıklamasının ardından camide Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlit okunarak bütün şehitlerin ruhuna bağışlandı. Programının başlaması ile başlayan lokma dağıtımı ise program bitimine kadar devam etti.

Düzenlenen programa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP İl Başkan Yardımcıları, çevre ilçelerin Milliyetçi Hareket Parti teşkilatları da programa katılım sağladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !