Advert
Advert
Advert

Sultangazi, Uslanmaz'a Veda Yemeğinde Buluştu !

Kayseri’ye Vali yardımcısı olarak atanan Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz’a Sultangazi Belediyesi tarafından veda yemeği düzenlendi. Yemeğe Sultangazi’nin önde gelen isimleri katıldı.

Sultangazi, Uslanmaz'a Veda Yemeğinde Buluştu !

2013 yılında Sultangazi kaymakamlığına atanan, 4 yıl boyunca Sultangazi’de görev yaptıktan sonra geçtiğimiz haftalarda Kayseri Vali Yardımcılığına atanan Ali Uslanmaz için Sultangazi Belediyesi tarafından veda yemeği düzenlendi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, İlçe Kurum Müdürleri, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Murat Atım, MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Aras, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP İlçe Başkanı Nail Gün, Sivaslılar Platformu Başkanı Eyüp Bayrak, SUMDER Başkanı Mahir Polat ve yönetimi, Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız ve Muhtarlar, Gazi Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Hıdır Karadaş, TÜGVA Sultangazi İlçe Temsilcisi Yunus Kara, Sultangazispor Taraftarlar Derneği Başkanı Salih Çiçek, HAK-EV Başkanı Muzaffer Aydın, İSAD Başkanı Oktay Şamdanlı, Günaydın Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Günaydın, Saçlı Tekstil Kurucu Başkanı Mehmet Ali Saçlı, STK Temsilcileri ile Sultangazi’nin önde gelen isimleri katılım sağladı.

Radyo 7 Programcısı – Sunucu Umut Öztürk’ün sunumunu gerçekleştirdiği programda konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay konuşmasında “Birlikte görev yaptığımız, Sultangazi’ye çok şeyler kazandırdığımıza inandığımız çok değerli kaymakamımıza veda etmek için bugün bir araya geldik. 4 yıldır Sultangazi’ye verdiği hizmetleri inşallah Kayseri’de devam ettirecektir. Kendisi her zaman ilçemizin ihtiyaçları karşısında üstlenici omuzlayıcı bir rol izledi. Rabbim kendisinden razı olsun. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada hayırlı görevler yapmayı nasip etsin inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Programda konuşan Sultangazi Eski Kaymakamı Ali Uslanmaz, “4 yıl önce Sultangazi’ye kaymakam olarak atandım. Burada olan sizler ve diğer vatandaşlarımız benim Sultangazi kaymakamı olarak mutlu olduğumu bilirler. Çeşitli vesilelerle buradayken, Beşiktaş veya Üsküdar Kaymakamından daha mutlu olduğumu belirttim. Zengin – Fakir demeden Sultangazililerin cenazesine, düğününe, açılışına katıldım. Kaymakamlığa gelen kimse beni makamımda otururken göremezdi. Sultangazi ilçesinin en önemli problemi olan terörle mücadelede olağanüstü çaba sarf ettim. Belli bölgelerde meydana gelen olaylarda hiç evime gitmedim ya makamda veya Gazi karakolunda geceledim. Güvenlik güçlerine devletin bir kaymakamı olarak her zaman yanlarında olduğumu gösterdim. İlçenin ileri gelenleriyle çok iyi diyaloglar kurarak bizim mücadelemizin sadece terörle mücadele olduğunu inancı, mezhebi, meşrebi, kökeni ne olursa olsun devletin bu manada tek bir evladı olduğumu hissettirdim ve gösterdim. Şu an bu bölgede terör devletimizin ve hükümetimizin aldığı kararlar, şahsımın, emniyet müdürü ve personellerimin özel gayretleriyle minimilize olmuştur.

Milli eğitim hizmetlerinde okul müdürleri, okul aile birlikleri başkanları hatta ve hatta öğretmenlerle birebir temas kurarak ziyaretlerde bulundum. Öğretmenlerin sadece geçen yıl 6.000 ev ziyaret etmelerini tavsiye ettim ve bunu sağladım. Müftülük ile milli eğitim işbirliğiyle okul – cami buluşmalarını Türkiye’de ilk defa Sultangazi’de hayata geçirerek öğretmen ve imamların düşman değil, memleketin gelişmesi ve ilerlemesi için kanka yaptım. Vakıf aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine destek oldum. İlçede  yatalak hasta olup da ziyaret etmediğim bir tane hasta kalmamıştır. Allah kabul etsin. Belediye Başkanım ile ilişkilerimi  gayet iyi bir şekilde yürüttüm. Halkın seçtiği temsilcisine devletin bir memuru olarak değil, halkın bir temsilcisi gibi baktım. Bu görevimi yaparken asla devletin birliğine ve tekliğine halel getirmedim. 

Kısaca ben görevimi yaparken kibirli kedini beğenmiş bir memur zihniyetiyle değil, halka hizmeti hakka hizmet olduğunu bilerek hoşgörü ve derin bir tevazu içerisinde hizmetkar oldum. Peygamber efendimizin Veda Hutbesinde söylediği gibi Allah’ım Sultangazi görev yaptığım müddetçe görevimi tam ve eksiksiz yaptığıma inanıyor ve öyle ayrılıyorum şahit ol Allah. Burada bulunan  bulunmayan tüm Sultangazililere ben hakkımı helal ediyorum. Burada bulunanlar bulunmayanlara söylesin onlarda hakkını helal etsin. Sağlıcakla kalın hoşçakalın ve Allah’a emanet olun
.” ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından Uslanmaz’a bir tablo hediye edilirken, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Muhtarlar Derneği, SUMDER ve Hz. Ali Cemevi tarafından Uslanmaz’a ayrı ayrı plaketler takdim edildi.

Plaket takdiminin ardından katılımcılar Uslanmaz’la hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program son buldu.

Turkuaz Haber olarak Sn. Ali Uslanmaz’a Sultangazi’de verdiği hizmetlerde dolayı teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

Muhammed IŞIK / www.turkuazhaber.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !