Advert
Advert
Advert

Arda Köyü 'Burs' İle Yola Çıktı 'Kurs' İle Devam Ediyor!

Bundan tam 12 yıl evvel sadece 19 üniversiteli öğrenciye burs vererek hayırlı bir çalışmayı başlatan Alucra Arda Köyü Derneği bu sefer de Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesindeki dernek lokalinde kurs vermeye başladı.

Arda Köyü 'Burs' İle Yola Çıktı 'Kurs' İle Devam Ediyor!

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Arda Köyü Eğitim Kültür Komisyonu Başkanı Salim Kuzyurt “Bundan 12 yıl önce 19 öğrenciye burs vererek başladığımız çalışma bugün 120 öğrenciye burs verecek noktaya gelmiştir. Her sene bunun üzerine daha neler koyabiliriz diye düşünürken bu öğretim yılında dört ana dersten kurs açmanın yararlı olabileceğine kanaat getirdik. Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesinde bulunan lokalimizin bir kısmını bu iş için ayırdık.

Üniversiteye hazırlanan ve lisede okuyan gençlerimize yardımcı olmak amacıyla akşamları İngilizce, Matematik, Edebiyat ve Arapça dersleri verilmesi planlandı ve dün akşam da Bismillah diyerek bu hayırlı çalışmanın startını verdik. Rabbim utandırmaz İnşallah. İngilizce dersleri ile başladığımız bu kursumuzu diğer derslerle devam ettireceğiz.  İngilizce derslerini İBB Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Taşbaşı verecek. Diğer hocalarımızda konularında yetkin eğitimci arkadaşlarımızdan oluşacak.

Bize bu konuda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Dernek Başkanımız Mustafa Taşbaşı abimize, öğretmen arkadaşlarımıza, destekçimiz olan üyelerimize ve hemşerilerimize ve kursa katılacak öğrencilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Ayrıca üyelerimizi ve gönüldaşlarımızı da derneğimize gelerek öğrencilerimizi görüp tanımalarını ve faaliyetlerimize katılarak bizleri teşvik etmelerini istirham ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Eyüpsultan'ın 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım
Türkçe'yi Medeniyetimize Uygun Kullanalım