Advert
Advert
Advert

Adalet Grubunun Adayı Bezat Ünal Oldu !

Adalet Grubunun adayı olan Bezat Ünal, CHP Sultangazi İlçe Başkanlığında gerçekleştirdiği geniş katılımlı toplantı ile adaylığını resmen açıkladı.

Adalet Grubunun Adayı Bezat Ünal Oldu !

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçe Örgütü’nde delege seçimleri devam ediyor. Bazı mahallelerde çıkan bağımsız listelerin dışında Murat Poyraz’ın Beyaz listesi, Av. Ali Acar’ın Mavi listesi ile ADALET Grubunun kırmızı listesi mücadele ediyor. Çok sayıda potansiyel adayın bulunduğu Adalet grubunda yapılan istişarelerde Bezat Ünal’ın ismi ön plana çıktı

Adalet Grubunun adayı olan Bezat Ünal, CHP Sultangazi İlçe Başkanlığında gerçekleştirdiği geniş katılımlı toplantı ile adaylığını resmen açıkladı. Yoğun katılım ile gerçekleşen açıklamada Ünal şu ifadeleri kullandı; “Yurdumuzun içerisinde bulunduğu karanlık süreç değerli dostlarıma bu çağrıyı yapma mecburiyetini doğurmuştur. 

Emperyalist güçlere karşı en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurdumuzun tam bağımsızlığına ulaştırılmasının ardından ülkemizdeki gerici bağnazlar ile eli kanlı emperyalist güçler sergiledikleri kirli ve kanlı oyunlarıyla ülkemizin bağımsızlığını ve Cumhuriyet kazanımlarını yok etmeyi hedeflemektedirler.
 
Canımız pahasına kazandığımız topraklarımızı rant uğruna güzel yurdumuzu gerici Arap şehlerine Amerikalılara satarak TOKİ ve benzeri kurumlar aracılığı ile yakınlarına peş keş çekenler ülkemizin ortak değeri olan bir çok işletmeyi özelleştirme ve varlık fonları adı altında yabancı sermayeye satıp yandaşlarının lüks israflar içerisinde yaşamlarına vesile olurken esnafımızın iflas etmesine, halkımızın sefalet içerisinde sürüklenmesine bilinçli şekildi neden olmuşlardır.

Bizler daha çağdaş bir eğitim hedeflerken, iktidardaki yönetim tam tersine eğitim müfredatını değiştirerek 4+4+4 ve proje okulları kapsamında çağdaş nesiller yetiştirmek yerine, bilimden ve teknolojiden yoksun, tarikatların, cemaatlerin kontrolünde “kindar” nesiller yetiştirmeyi hedef edinmişlerdir.
 
OHAL kapsamında çıkardıkları Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile binlerce Kamu Emekçisi, Öğretim Görevlisi ve Eğitimcinin görevine son verdiler. Özgür,bağımsız medyayı susturarak, kendileri gibi düşünmeyen yayın organlarını kapatma kararı aldılar. Kurdukları adalet saraylarında adaletin eline kelepçe takarak, taraflı kararları ile toplum vicdanına derin yaralar açtılar. Dünya Hukuk Endeksinde 113 ülke arasından 99. olmamız da gösteriyor ki; Hukuk kurallarını toplum menfaatine değil, kendi çıkarlarına yönelik işletmektelerdir.

Değerli dostlarım, içinde bulunduğumuz sürecin ne kadar vahim olduğunu en kısa haliyle özetlemeye çalıştım. Hukuksuz uygulamalar, eğitimde, ekonomide, sağlıkta yaşadığımız sorunlar, yaşam alanlarımızın giderek daralması, hepimizin toplumsal olarak sorunları haline gelmiştir.

Bu duruma sebep olan karanlık güruh bilmelidir ki; karanlığa karşı her daim göğüs geren çağdaşlık ve bağımsızlık bayrağını elden ele bizlere ulaştıran Deniz Gezmiş’ler, Uğur Mumcu’lar, Nazım Hikmet’ler, Bahriye Üçok’lar, Türkan Saylan’lar, Karaoğlan’lar var olmuşlardır. Bugün de bu bayrağı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde gelecek nesillere aktarmak bizim görevimizdir.

2019 seçimleri ile birlikte saltanatların güçlenmesi ve kabul görmesi adına her türlü adaletsizliği yaparak, ülkeyi karanlık bir sürecin içerisinde sürüklemeyi hedefleyenlere karşı, Cumhuriyetimizin kuruluşunda olduğu gibi Kürt-Türk, Laz-Çerkez, Alevisi-Sunnisiyle birlik olma zamanıdır.

2017 yılı içerisinde yapılacak olan ilçemizin 4. Olağan Kongresi ile birlikle, küslükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakarak bu zorlu yolculukla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet direnişine olan inancımızla,

Partimizi 2019 yılında adaletli iktidara taşımak için halk, hukuk, adalet için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolunda devam etmek için Kırmızı Liste’nin adayıyım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !