Advert
Advert
Advert

Eyüp Belediyesi, İş Sahibi Yapıyor !

Eyüp Belediyesi, ilçede yaşayan işsizleri iş hayatına kazandırmaya devam ediyor.

Eyüp Belediyesi, İş Sahibi Yapıyor !
Advert

İş bulmak amacıyla İş ve Kariyer Geliştirme Birimi’ne başvuran vasıfsız işsizleri eğitimlerden geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Gereken eğitimleri alarak firmaların istediği vasıfları kazanan kardeşlerimiz, kısa sürede işe yerleştiriliyor. Amacımız açı, muhtacı kalmayan bir Eyüp oluşturmak” dedi.

Eyüp Belediyesi İş ve Kariyer Geliştirme Biriminin başlattığı İstihdam Seferberliği Projesi tüm hızıyla devam ederken, yapılan çalışmalarda bugüne kadar 10 binden fazla iş görüşmesi sağlandı.

Eyüp Belediyesi ile işbirliği yapan derneklerden biri olan Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyon Derneği (OTED), iş arayan vatandaşlara istihdam garantili, otel kat görevlisi eğitimi verdi. OTED Yönetim Kurulu Başkanı Aynil Aydoğan tarafından bizzat verilen eğitimlerin neticesinde Eyüplü 7 işsiz vatandaş hem otel kat görevlisi sertifikasına hem de bir işe sahip oldu.

Toplamda iki hafta süren eğitimler Turquhouse Boutique Hotel'in ev sahipliğinde teorik ve pratik olmak üzere iki ayrı dalda verildi. İki haftalık programın sonunda başarılı olan kursiyerler kat görevlisi sertifikalarını Aydoğan'dan aldılar. Programın ardından kursiyerler iş başı yaptılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de