Advert
Advert
Advert

Beylikdüzü’ne 3 Yeni Meydan Kazandırılacak

Beylikdüzü Belediyesi’nin, şehircilik ve kentsel tasarım alanında Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle birlikte hazırladığı Üç Köy, Üç Meydan projesinde, alan düzenlemelerine başlandı. Projeyle birlikte Gürpınar, Yakuplu ve Kavaklı’nın birleşiminden oluşan Beylikdüzü’nün geleneksel dokusuyla modern yapısı bütünleştirilmiş olacak.

Beylikdüzü’ne 3 Yeni Meydan Kazandırılacak

2015 yılında Beylikdüzü Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile imzalanan protokolle; İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden akademisyenler Beylikdüzü'nde yoğun bir saha araştırması yaparak, "3 Köy, 3 Meydan" isimli projeyi geliştirdi. İlçenin geleceğini şekillendiren bu proje için oluşan fikir atölyesinde akademisyenlerle birlikte üç üniversitenin bölge planlama ve mimarlık öğrencileri fikirlerini birleştirdiler.

Gürpınar’da Çalışmalar Hızlandı

Proje kapsamında Kavaklı, Gürpınar ve Yakuplu Mahalleleri’nin kırdan kente dönüşüm süreci çok boyutlu ele alınarak, meydanların düzenlenmesine dair tasarılar planlandı ve bu doğrultuda kentsel tasarım ve yenileme çalışmalarına başlandı. İlk olarak Gürpınar bölgesinde yer altı otoparkı ve meydan projesi hazırlanırken Türk Telekom’a ait atıl durumdaki tesis kaldırıldı ve meydanda bulunan trafonun başka bir bölgeye taşınmasına karar verildi. Bölgedeki karakolun taşınması için de meclis kararı çıktı ve Emniyet Müdürlüğü ile Gürpınar Karakolu’nun yeni hizmet binasına taşınmasıyla ilgili protokol imzalanacak.

Projenin diğer bir ayağı olan Yakuplu’da ise uygulama çalışmaları başlamış olan kültür merkeziyle birlikte yeni meydan da oluşmuş olacak. Kavaklı’da da yapılacak olan peyzaj ve yol düzenlemeleriyle meydan oluşturulacak ve Kavaklı Hasan Doğan Stadı iyileştirilecek.

beylikdüzü sıla konseri beylikdüzü konser beylikdüzü tv beylikdüzü ece seçkin beylikdüzü workout beylikdüzü yakuplu beylikdüzü izmir marşı beylikdüzü çok programlı anadolu lisesi beylikdüzü ersin show beylikdüzü 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dijital Ekranlarda Sinsi Tehlike: Mavi Işık
Dijital Ekranlarda Sinsi Tehlike: Mavi Işık
Kemik Erimesinden Korunmanın 10 Yolu
Kemik Erimesinden Korunmanın 10 Yolu