Advert
Advert
Advert

E-Kütüphane Sultangazililerin Hizmetinde

Teknolojinin yaygınlaştığı günümüzde, unutulmaya yüz tutan kütüphanelere Sultangazi'de dijital kütüphanelerle yeniden hayat veriliyor. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nde kurulan e-kütüphanenin kapsamı genişletilerek Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi ile Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri de hizmet vermeye başladı.

E-Kütüphane Sultangazililerin Hizmetinde

Sultangazi’de unutulmaya yüz tutan kütüphanelere dijital kütüphanelerle yeniden hayat veriliyor. Bu kapsamda içerisindeki 17 bin kitapla Sultangazi'de dijital kütüphane hizmete açıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nde kurulan e-kütüphanenin kapsamı genişletilerek Prof.  Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi ile Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri de hizmet vermeye başladı.

Sultangazi Belediyesi, teknolojinin hayatın her alana girmesiyle öğrencilerin bilgilere daha kolay ulaşması için kitapları da elektronik ortama taşıdı. Bu kapsamda Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde Sultangazi Belediyesi E-Kütüphane vatandaşların hizmetine sunuldu.

E-Kütüphane'nin tanıtımına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Teknolojiyle iç içe bir kütüphane kurarak öğrencilerin dijital ortamda ve yeniden kitap karıştırarak bilgi edinmesine katkı sağlanmasının amaçlandığı projeyle öğrencilere daha ulaşılabilir bir hizmet veriliyor. Teknoloji kullanılarak erişilen bilgilerle unutulmaya yüz tutan kütüphanelere yeniden hayat veren kütüphanede ilk etapta 17 bin kitap çocuklar için dijital olarak hazırlandı.

Öğrenciler ise bilgisayar ve internete kolayca ulaşıp ödevlerini daha kolay ve hızlı halledebildikleri için dijital kütüphaneden oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

"17 BİN DİJİTAL KİTABI BİLGİSAYARLARIMIZA YÜKLEDİK"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  "Çocukların önceden talepleriydi bunlar. ‘Başkanım kütüphanelerimiz uzak, gidemiyoruz bize bir kolaylık sağla’ derken bu proje doğdu. 17 bin dijital kitabı burada şu anda bilgisayarlarımıza yükledik. Çocuklar burada gelip hem kitap okuyorlar hem de okumuş oldukları kitaba Sultangazi'de wifi olan her yerde girebiliyorlar" diye konuştu.

E-Kütüphane hizmeti kapsamında öğrenciler kendi akıllı telefonlarına e-kitapları indirerek takip etme imkanı bulunduğuna dikkat çeken Başkan Altunay, "Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi ile Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri de e-kütüphane çatısı altında hizmet vermektedir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Robotik Kodlama ve Yazılım Eğitimi Alan Öğrenciler Projelerini Sergiledi
Robotik Kodlama ve Yazılım Eğitimi Alan Öğrenciler Projelerini Sergiledi
Gaziosmanpaşa’da Çevre Elçisi Öğrenciler Doğayı Korumak İçin Bez Çanta Dağıttı
Gaziosmanpaşa’da Çevre Elçisi Öğrenciler Doğayı Korumak İçin Bez Çanta Dağıttı