Advert
Advert
Advert

Yangın Tatbikatı ve Acil Müdahale Eğitimleriyle Öğrencilerimiz Bilinçleniyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, okullarda düzenlediği tatbikatlarla, yangın afetine karşı uygulamalı eğitimler vererek öğrencileri bilinçlendiriyor.

Yangın Tatbikatı ve Acil Müdahale Eğitimleriyle Öğrencilerimiz Bilinçleniyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaye Daire Başkanlığı işbirliğiyle, “Hayata Açık Tehlikeye Kapalı” projesi kapsamında ilçedeki okullarda yangın tatbikatı düzenleniyor. Yangın afetine karşı bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla her yıl gerçekleştirilen tatbikatlarda ilk olarak öğrencilere olası bir yangında ne yapmaları gerektiği, bulundukları binayı nasıl terk edecekleri ve yangın söndürme teknikleri gibi konularda teorik bilgiler veriliyor. Ardından temsili yangın alarmı ile öğrencilerin en kısa sürede okul binasını boşaltıp bahçeye çıkmaları sağlanıyor.

Daha sonra okul bahçesinde ateş yakılıp yangın söndürme tüpünün kullanımı uygulamalı olarak gösteriliyor. Bina içinde mahsur kalan öğrencileri de kurtaran itfaiye ekipleri, sağlık ekipleriyle birlikte yangına maruz kalmış kişilere nasıl müdahale edilmesi gerektiği hakkında da uygulamalı eğitimler veriliyor.

Yangın afetlerinde yangın merdivenlerine açılan kapıların kilitli olması sebebiyle birçok insan hayatını kaybediyor. İşte bu tehlikelere karşı ilçedeki 5 okulda yeni bir sistem geliştirildi. Bu sistemle yangın alarmı çaldığı an kapılar otomatik olarak açılıyor. Can ve mal güvenliğine karşı yapılan bu sistem, ilçedeki diğer okullara da sağlanacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.