Advert
Advert
Advert

Başkan Usta’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Usta’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ inancını ifade eden çok seçkin bir görevdir. Türkiye’nin geleceğini kuracak nesilleri yetiştiren öğretmenlerimiz, bir mesleği icra etmekten çok daha önemli bir iş yapmaktadır. Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ anlayışıyla hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin ve düşüncelerimizin oluşmasında büyük emekleri olan öğretmenlerimiz, 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen Yeni Türkiye'nin inşasında büyük pay sahibidir. Donanımlı nesillerin ilk mimarı olan değerli öğretmenlerimiz saygı ve sevginin en büyüğünü hak etmektedir.

Bir öğretmenin en büyük hediyesi ne takdir edilmek ne de övülmektir. Onun mutluluğu, eğittiği çocukların vatana, millete, insanlığa hizmet eden; fikri, vicdanı hür nesilleri yetiştirdiğini görebilmektir. Bugün bu konumdaysak bunda öğretmenlerimizin payı büyüktür.

Bu vesileyle başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Şehit Öğretmenlerimiz olmak üzere bizlerin bugününe ve yarınına ışık tutmuş ve tutmakta olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlarım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
Noterlerden Hazine’ye Büyük Katkı
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !
SODEM’den Kadıköy Belediyesine Ödül !