Advert
Advert
Advert

Eyüpsultanlılar Doğa ile İç İçe !

Göreve geldiği günden itibaren ilçede futboldan su sporlarına, okçuluktan atletizme kadar çok farklı branşlarda sportif aktiviteler düzenleyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın, bu alanlarda başlatmış olduğu faaliyetler devam ediyor.

Eyüpsultanlılar Doğa ile İç İçe !

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü vatandaşlar için, her ayın son pazar günü 'trekking' olarak adlandırılan doğada yapılan hafif tempolu yürüyüşler gerçekleştiriyor.

Etkinliğin ikincisi hafta sonu Kurtkemeri Piknik Alanı'nda düzenlendi. Vatandaşların etkinlik alanına ulaşımı için Eyüp Belediyesi hizmet binasından, Yeşilpınar Veysel Karani Camii önünden, Eyüp Stadı'ndan ve Alibeyköy Spor Kompleksi'nden servisler kaldırıldı.

Şehrin gürültüsünden ve iş stresinden uzak, açık havada, kuş cıvıltıları arasında yapılan tempolu yürüyüş öncesi vatandaşlar uzman spor hocalar gözetiminde ısınma hareketleri yaptılar.

Yürüyüşün ardından ise vatandaşlara, yine Eyüpsultan Belediyesi tarafından ikramlar sunuldu.

VATANDAŞ MEMNUN
Etkinliğe katılan vatandaşlar ise bu tür etkinliklerin devamını istediklerini belirterek, “Öncelikle bu fırsatları bize sunan Eyüpsultan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Daha önce özellikle kadınlara böyle fırsatlar verilmiyordu. Şimdi açık havada olsun, spor salonlarında olsun bir çok branşta spor yapabiliyoruz. Bugün de doğa yürüyüşündeyiz. Çok mutluyuz.” dediler.

TREKKİNG'İN FAYDALARI
Doğada hafif tempolu sportif yürüyüş anlamına gelen 'trekking'in sağlığa birçok faydası olduğu biliniyor. İşte uzmanlara göre 'trekking'in faydaları; Kalp kası dahil olmak üzere vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırabilirsiniz.Kan akışını hızlandırarak dolaşımın daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.Kalp – damar ve beyin damarları ile ilgili rahatsızlıkların riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Kan basıncını düzenler ve buna bağlı olarak tansiyon rahatsızlıklarında da azalma görülür. Kalp kasının yan damarlardan beslenmesi sağlanır ve kalp ana damarlarında oluşacak herhangi bir tıkanıklığın vereceği zararı azaltır.

Kilonun düzenlenmesini sağlar ve şişmanlık riskini azaltır.Sindirimi kolaylaştırır ve kolesterol düzeylerinin dengesini sağlar. Solunum kapasitesini ve aerobik gücünü arttırır.

Kemiklerin sertleşmesini, kuvvetlenmesini sağlar ve genel anlamda vücudun dayanıklılığını arttırır. Eklem ve kas esnekliğini arttırır, bel ve boyun ağrılarının hafiflemesini sağlar. Yorgunluk durumunun önüne geçer ve uykusuzluk sorununuzu çözümler. Yaşlanma sürecini geciktirir ve genç görünüme katkısı vardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !