Advert
Advert
Advert

Binlerce Gaziosmanpaşalı Kudüs İçin Tek Yumruk Oldu!

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ABD Başkanı Trump’un, Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma kararını protesto etmek ve Kudüs’e sahip çıkmak amacıyla cuma namazı çıkışı yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe katılan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrağı, dillerinde tekbirlerle kararı protesto etti.

Binlerce Gaziosmanpaşalı Kudüs İçin Tek Yumruk Oldu!
Binlerce Gaziosmanpaşalı Kudüs İçin Tek Yumruk Oldu! Admin

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’un, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından binlerce vatandaş, Cuma namazı çıkışı Gaziosmanpaşa Meydan Camii’nde toplandı. Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen “Kudüs İçin El Ele” isimli programda kararı protesto eden vatandaşlar, ellerinde Türk bayrağı, dillerinde tekbirlerle Bağlarbaşı Caddesi’ne doğru yürüdü.

Protesto yürüyüşüne, Gaziosmanpaşa İlçe Kaymakamı Oktay Çağatay, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 1994-2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı yapmış ve aynı zamanda 22. ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili olan Recep Koral, İlçe Emniyet Müdürü, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK temsilcileri ve ilçe protokolü katıldı.Düzenlenen programda, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Pirdal ve BBP İlçe Başkanı Fedai Karakol konuşma yaparken MHP İlçe Başkanı Ahmet Özen de tüm siyasi partiler adına basın açıklaması yaptı. Ayrıca Meclis Üyeleri adına Ferhat Epözdemir, ilçedeki mahalle muhtarları adına Gaziosmanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Koşar, Sivil Toplum Kuruluşları adına Eşref Küçük Ateş, Gaziosmanpaşalı kadınlar adına Seda Sönmez ve tüm dernekler adına Bülent Banbör, Kudüs için birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“BİZ KUDÜS’ÜN YANINDAYIZ. BİZ VARSAK KUDÜS DE VARDIR”

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Nasıl ki 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirip bayrağımızı indirmeye çalışanlara bu meydanlarda nöbet tutarak, dik durarak, direnerek hep birlikte ders verdiysek, yine aynı meydanda Kudüs’ün yanındayız. Milletin kültürünü yok etmeye çalışanlara, 1000 yıllık Kudüs geleneğini hiçe saymaya çalışanlara, demokrasiyi, hukuku dünyanın gözü önünde yok sayanlara Gaziosmanpaşa Meydanı’ndan sesleniyoruz: ‘Bu millet 1000 yıllık tarihini, kültürünü o zalimlere çiğnetmez’ ” dedi.“TIPKI 15 TEMMUZ’DA OLDUĞU GİBİ KUDÜS İÇİN DE GEREKİRSE NÖBET TUTARIZ”

15 Temmuz Darbe Girişimi’nde ülkeye ve demokrasiye sahip çıkmak için Gaziosmanpaşa halkının tuttuğu demokrasi nöbetini hatırlatan Usta, bugün de yine aynı şekilde Kudüs’ün yanında olduklarını belirtti. Usta konuşmasında, “Gaziosmanpaşa tüm halkıyla birlikte Kudüs’e karşı tek yürek olduğunu haykırıyoruz. 15 Temmuz’da onların uşaklarına ayar çeken bu millet, yine aynı şekilde Kudüs’ü elimizden almaya çalışanlara da aynı ayarı çeker. Kudüs için gerekirse nöbet tutarız. Biz tüm zalimleri kınıyor, Kudüs’e karşı tek yürek olduğumuzu buradan haykırıyoruz” dedi.

Öte yandan binlerce vatandaş yürüyüş esnasında “Kudüs İslam’ın iffetidir”, “Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir”, “Kudüs’e sahip çıkalım” yazılı dövizlerle de dünyaya mesaj verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı