Advert
Advert
Advert

Türkiye'de İlk Simurg Dil Evi Açıldı !

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın ödüllü programlarından olan Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Türkiye'de İlk Simurg Dil Evi Açıldı !

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü gençlere ve çocuklara yabancı dil eğitimi verilmek üzere Düğmeciler mahallesinde kurulan ve Türkiye'de belediyeler arasında bir ilk olan Simurg Dil Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

İLKEMİZ, MUTLU OLAN ÇOCUK ÖĞRENİR”

Kendine has eğitim felsefesi ve anlayışıyla dikkat çeken Simurg Dil Evi'nin açılışında konuşan Başkan Remzi Aydın, “Çocuk, genç ve her Eyüpsultanlı yepyeni eğitim imkânlarına sahip olacak demiştik. 'Mutlu olan çocuk öğrenir' ilkesinden yola çıkarak oluşturduğumuz eğitim sistemimizle öğrencilerimizin yabancı dili severek, isteyerek öğrenmelerini sağlamayı amaçlamaktayız” dedi.

Başkan Remzi Aydın konuşmasını, “Simurg Dil Evi’nde öğrenciler, yabancı hocaların eşliğinde eğlenirken öğrenecekleri ve öğrendiklerini hayata geçirecekleri öğrenci merkezli bir sınıf ortamında olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Böylelikle İngilizceyi konuşan, anlayan bireyler yetiştireceğiz” sözleriyle sürdürdü.

Konuşmasının ardından Dil Evi eğitmenleri, veliler ve öğrencilerle açılış kurdelasını kesen Başkan Remzi Aydın, törende bulunan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Açılışa katılan çocuklara, patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karneni Getir, Buzda Kay
Karneni Getir, Buzda Kay
Naim Süleymanoğlu Bağcılar’da Anılacak
Naim Süleymanoğlu Bağcılar’da Anılacak