Advert
Advert
Advert

Kodlama Yapan Yerler

Dünyadaki teknolojik gelişmelerin öncülüğünü yapan firmaların yazılım şirketleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü bu markalar, günümüzde vazgeçilmez olan ve hemen hemen her alanda kullanılan bilgisayar ve cep telefonlarının en küçük parçasını dahi üreten şirketlerdir.

Kodlama Yapan Yerler
Kodlama Yapan Yerler Admin

Bilgisayar içerisinde, mouslarda, cep telefonlarınızda kısacası aklınıza gelen her yerde yazılım şirketleri, titizlikle hazırladıkları parçaları kullanıma sunuyor. Bu yazılımları gerçekleştiren firmalar, çok önemli bir pazar payına da sahiptir. Bunun yanında çeşitli alanlarda sektörel rekabetin olması da daha iyi ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Android uygulama ve geliştirme de dahil olmak üzere pek çok alanda hizmet veren yazılım firmaları, Türkiye’de de bireysel ya da şirketlere hizmet veren kurumlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu firmalar, eğitim ve teknolojik alan başta olmak üzere güvenlik, askeri, özel sektör gibi çok geniş bir bölümde kodlar üretiyor. Böylece hayatımızın kolaylaşması sağlanıyor. Bu sistemler aynı zamanda otomatik olarak üretim sağladıkları için seri ürünler ortaya koyabiliyor. Bu da sektörde sürekliliği ve verimliliği canlı tutuyor. dünyanın en büyük yazılım şirketleri ise şu şekilde:

Microsoft

Dünyanın en büyük ve en zengin şirketlerinden biri olan Microsoft, aynı zamanda ekonomiye de küresel anlamda yön verebilecek bir güce sahip. Çünkü bu marka aynı zamanda borsa üzerinde de dünyanın en değerli hisselerine sahip. Android uygulama sistemleriyle de firmanın hayatımızın her alanında olduğunu görebiliyoruz.

Windows başta olmak üzere Lumia ve X Box gibi çok önemli ürünler ortaya koyan ve  dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu yazılım şirketi, aynı zamanda bir bilişim markası. 1975 yılında kurulan ve genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri içerisinde Washington şehrinde bulunan bu marka, kurulduğunda teknolojisiz ev kalmayacağını ifade etmiştir. Bill Gates ve Paul Allen tarafından kurulan bu şirket, şu anda bir dünya devi konumunda.

IBM

Bir diğer önemli bir yazılım firmaları olan IBM, özellikle elektronik sektöründe çok önemli adımlar attı. Yazarkasa ve hesap makinesi üretimi ile yola çıkan ancak sonradan bilgisayar yazılımları da geliştiren bu marka, kendi ürettiği donanımlar ile kısa zamanda dünyanın en büyük ve öneli yazılım şirketlerinden biri haline geldi. 170’den fazla ülkede hizmet veren ve bunun yanında 400 binden fazla çalışana sahip olan bu şirket, yazılım ve sunucu de geliştiriyor.

Oracle

Microsoft’un hemen sonrasında dünyanın en büyük ikinci yazılım firmaları olan Oracle, iş uygulamaları alanında uzmanlaştı. Özellikle iş sektörüne yoğunlaşan ve makine yazılım programları üzerinde çalışan bu servis, ABD’den dünyaya açılmış durumda.

SAP

Almanya merkezli bir yazılım şirketi olan SAP, Avrupa’dan çıkan ilk ve en büyük yazılım şirketidir. Mobil uygulama geliştirme alanına da yoğunlaşan bu marka cep telefonlarına da doğrudan katkı sağlıyor ve geliştiriyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı