Advert
Advert
Advert

Siyer-i Nebi Yarışmasında Başarılı Olan Gençler Ödüllendirildi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed´in hayatının, ahlakının ve ilminin öğrenciler tarafından öğrenilmesi amacıyla düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması´nda kazananlar, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Siyer-i Nebi Yarışmasında Başarılı Olan Gençler Ödüllendirildi
Siyer-i Nebi Yarışmasında Başarılı Olan Gençler Ödüllendirildi Admin

Gaziosmanpaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Gençlik Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi işbirliğiyle ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışması´nda kazananlar, düzenlenen törenle ödüllendirildi. Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi´nde gerçekleşen törene Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Berber ve Zekeriya Eroğlu, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut'un yanı sıra yarışmaya katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tören Hz. Muhammed´in insanlık için örnek olan yaşam biçiminin anlatılmasıyla devam etti. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed´in hayatının, ahlakının ve ilminin öğrenciler tarafından benimsenmesi amacıyla gerçekleşen yarışmada ortaokul kız ve erkek ile lise kız ve erkek kategorilerinde öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışmada 4 kategorinin her birinde ilk 10´a girmeyi başaran öğrencilere gram altın verilirken ilk 20´ye giren öğrencilere plaket takdim edildi.

''RESULULLAH'IN 'GÖRMEK İSTEDİĞİM' DEDİĞİ O ÜMMETTEN OLURUZ İNŞALLAH'' 
Öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren Hz. Muhammed ile ilgili doğru bilgiler edinmesi gerektiğini ifade eden Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu, 'Her şeyimizi feda edeceğimiz Peygamberimizin hayatını, gençlerimiz hem öğrenerek hem de öğreterek inşallah bir sonraki kuşaklara taşıyacaklarına inanıyorum. Bugün belki onunla beraber aynı çağı yaşamıyor olabiliriz ama inanıyorum ki onun mücadelesini, aynı yerden bakarak, çağımıza taşıyarak Resulullah´ın görmek istediğim dediği o ümmetten oluruz İnşallah' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı