Advert
Advert
Advert

Hem Hobi Hem Aile Bütçesine Katkı

Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Merkezi'nin Beylikdüzü’nde yaşayan kadınların istihdama katılımlarını arttırmak için başlattığı amigurumi (örgü oyuncak) projesi hem kadınların hem çocukların hayatına mutluluk katmaya devam ediyor.

Hem Hobi Hem Aile Bütçesine Katkı
Hem Hobi Hem Aile Bütçesine Katkı Admin

Beylikdüzü Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne bağlı hizmet veren Kariyer Merkezi'nin başlattığı örgü oyuncak projesi ile çeşitli nedenlerle çalışma hayatından uzak kalan kadınlar, kendi evlerinde yaptıkları örgü oyuncaklar aracılığıyla istihdama katılma imkanına kavuşurken çocuklar da sağlıklı oyuncaklarla oynama şansına sahip oluyor. 

Kadınların istihdama aktif katılımlarını sağlayarak ekonomik olarak güçlenmelerini sağlamayı amaçlayan ve yaklaşık 3 yıldır sürdürülen proje kapsamında 278 üyeye ulaşıldı. Proje ile kadınlar, evlerinde yaptıkları birbirinden güzel örgü oyuncaklarla hobilerini gelire dönüştürüyor.

Satış ve Pazarlama BEYKAM Tarafından Yapıyor
Projeye dahil olan üreticilerin örmüş olduğu oyuncaklar, şenlik, kermes gibi etkinlikler ve BEYKAM’ın bağlantıda olduğu oyuncak firmaları aracılığıyla satışa sunuluyor. Beylikdüzü’nde ikamet eden, tığ ile örgü tekniğini bilen, kendi ürettiği bir ürünün satışını yapabilecek, 18 yaşını doldurmuş tüm kadınlar, Beylicium AVM 3. kattaki BEYKAM birimine başvuru yaparak örgü oyuncak projesine dahil olabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Conax Sultangazispor’dan Amansız Takibe Devam
Conax Sultangazispor’dan Amansız Takibe Devam